Szóstka dla Hetmana na zakończenie majówki

04/05/2024

Po dwóch zwycięstwach nad zespołami z dolnych rejonów tabel, na zakończenie majówki, Hetman zmierzył się z Tanwią Majdan Stary.

Hetman Zamość – Tanew Majdan Stary 6:0 (2:0)

Bramki: 26’ 60’ 64 (k) Vasylyshyn 68’ 80’ Vistovskyi 37’ Miedźwiedź

Hetman: Dobromilski – Zakrzewski (70’ Herda), Oseła (15’ Materna), Serdiuk, Kostrubiec (72’ Bartecki), Miedźwiedź (72’ Buczek), Laskowski, Chodacki (62’ Łazar), Kycko, Łapiński (70’ Woźniak), Kushch – Vasylyshyn (70’ Vistovskyi)

Sędziował: Burak

Żółte kartki: Materna, Serdiuk

Choć od początku meczu to nasi piłkarze posiadali przewagę to wynik meczu został otwarty dopiero pod koniec drugiego kwadransa gry. W 26. minucie Rafał Kycko dograł do Saszy Kushch-Vasylyshyna, a temu pozostało tylko umieścić piłkę w siatce. Wynik do przerwy został ustalony w 37. minucie. Kapitalnym podaniem popisał się ponownie Kycko, a bramkarza gości pokonał Patryk Miedzwiedź.

Strzelanie w drugiej połowie rozpoczęło się w 60. minucie. Rzut rożny wykonał Patryk Miedźwiedź, a do siatki trafił niepilnowany w polu karnym Kushch-Vasylyshyn. W 64. minucie było już 4:0 – po faulu na Mateuszu Chodacim sędzia wskazał na wapno, a z jedenastki nie pomylił się nasz najlepszy strzelec kompletując hat-tricka. Cztery minuty później piłkę wyłuskał Kycko, dograł do Myrona Vistovskiego, a ten bez problemu pokonał bramkarza Tanwi. Wynik spotkania został ustalony w 80. minucie. Swoją czwartą asystę zanotował najlepszy na boisku Kycko, a drugą bramkę ustając wynik na 6:0 zdobył nasz ukraiński skrzydłowy.

Kolejne spotkanie ligowe Hetman rozegra w niedzielę 12 maja o godzinie 17:00 w Łaszczowie z Koroną.

Robert Wieczerzak po meczu:

– Dzisiaj zagraliśmy dobry mecz, od początku dobre tempo, szybka gra. Pewne zwycięstwo 6:0, a mogło być jeszcze więcej, bo dobre sytuacje miał Łapiński, Buczek i Miedźwiedź. Dzisiaj MVP meczu to Rafał Kycko – rządził i dzielił od pierwszej do ostatniej minuty. Rafał miał dzisiaj 4 piękne asysty, takiego Rafała potrzebuje Hetman. Dziękujemy Tanwi za mecz i przygotowujemy się już do meczu z Koroną Łaszczów.

NASTĘPNY MECZ

 

Tabela