20. wygrana w sezonie

01/05/2024

Kolejne zwycięstwo, tym razem w Hrubieszowie, odnieśli zawodnicy prowadzeni przez Roberta Wieczerzaka. Hetman ostatecznie na wyjeździe pokonał 2:0 miejscową Unię i jest coraz bliżej awansu do IV ligi.

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 0:2 (0:1)

Bramki: 32’ Kycko, 90’+3 Kushch- Vasylyshyn

Hetman: Dobromilski, Zakrzewski, Oseła, Serdiuk, Kostrubiec, Woźniak (69’ Vistovskyi), Buczek (58’ Laskowski), Kycko (69’ Łazar), Chodacki, Łapiński (58’ Miedźwiedź), Kushch-Vasylyshyn

Sędziował: Pańko

Żółte kartki: Kycko, Łapiński

O pierwszych minutach meczu w Hrubieszowie można powiedzieć tyle, że tylko się odbyły. W poczynaniach obydwu zespołów było dużo niedokładności i zarówno Hetman, jak i Unia, nie miały pomysłu na zdobycie pierwszego gola. W 22. minucie strzał Kamila Woźniaka był pierwszym celnym w meczu. Goście wyszli na prowadzenie po niepozornym strzale z rzutu wolnego Rafała Kycko, który trafił do siatki po kiepskiej interwencji golkipera z Hrubieszowa. Po przerwie Hetman bił głową w mur i trzeba przyznać, że Unia postawiła trudne warunki do gry. W 66. minucie jeden z nielicznych strzałów w drugiej połowie Rodiona Serdiuka przeleciał wysoko nad poprzeczką. Chwilę później Rafał Kycko posłał piłkę wysoko nad bramką. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Wojciech Oseła zdecydował się na drybling w polu karnym, ale niestety dla Hetmana po zamieszaniu golkiper Unii złapał piłkę. W doliczonym czasie gry Jakub Laskowski zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Po interwencji golkipera najlepiej w polu karnym zachował się Oleksander Kushch- Vasylyshyn i mocnym strzałem skierował „futbolówkę” do bramki.

Robert Wieczerzak po meczu:

– Wygrywamy 2:0, zdobywamy 3 punkty, a to było dzisiaj najważniejsze. Jeśli chodzi o mecz to na pewno był to nasz słabszy występ. Mieliśmy spotkanie cały czas pod kontrolą, ale brakowało nam finalizacji akcji. Dzisiaj szczególnie dziękujemy naszym kibicom, bo w bardzo licznej grupie stworzyli fajny doping i oprawę.

NASTĘPNY MECZ

Tabela