Wygrana zgodnie z planem

27/04/2024

Kolejne trzy punkty, tym razem z Metalowcem Goraj, zdobyli piłkarze prowadzeni przez Roberta Wieczerzaka. Hetman po golach Saszy Kushch-Vasylyshyna, Jakuba Laskowskiego i Rafała Kycko pokonali 3:0 swojego rywala z Goraja.

Hetman Zamość – Metalowiec Goraj 3:0 (2:0)

Bramki: 36’ Kushch-Vasylyshyn, 41’ Laskowski, 47’ Kycko

Hetman: Bednarczyk, Herda, Materna, Serdiuk (60’ Oseła), Kostrubiec (68’ Bartecki), Miedźwiedź (63’ Woźniak), Laskowski, Łazar, Kycko (60’ Chodacki), Łapiński (70’ Zakrzewski), Kushch-Vasylyshyn (60’ Buczek)

Sędziował: Adrian Podolak

Żółte kartki: Kostrubiec

Po raz pierwszy pod bramką Metalowca zrobiło się gorąco w 10. minucie spotkania. Po uderzeniu Oskara Łazara na rzut rożny sparował piłkę golkiper z Goraja. Dziesięć minut później strzał Rafała Kycko minimalnie minął bramkę gości. Kolejną groźną sytuacją podopieczni Roberta Wieczerzaka stworzyli sobie po dograniu z prawej strony Michała Herdy do Oskara Łazara, którego uderzenie obiło słupek. W 35. minucie błędu golkipera Metalowca nie wykorzystał Sebastian Łapiński i wciąż było 0:0. Jednak już minutę później Hetman wyszedł na prowadzenie. Z lewej strony Łapiński dograł na pustą bramkę do Oleksandra Kushcha-Vasylyshyna, a ten otworzył wynik spotkania. Jeszcze przed przerwą Hetman wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Mocny strzał Jakuba Laskowskiego kompletnie zaskoczył golkipera z Goraja. Tuż po przerwie Hetman zdobył trzecią bramkę. Rafał Kycko otrzymał świetne podanie w polu karnym, a później zabrał się z piłką i kompletnie zmylił bramkarza Metalowca podwyższając wynik na 3:0. W 71. minucie po strzale Damiana Buczka zza pola karnego piłka minimalnie minęła cel. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i po raz kolejny główny faworyt do awansu zdobył komplet punktów.

Trener Robert Wieczerzak po meczu:

– Dziś inkasujemy pewnie 3 punkty. Gra toczyła się do jednej bramki, Metalowiec okopał się we własnym polu karnym i trochę biliśmy głową w mur. Ale czasami taki mecz też się zdarza i najważniejsze są punkty. Wygrywamy 3:0 i trzeba już się koncentrować na następnym meczu.

NASTĘPNY MECZ

Tabela