Zwycięstwo i 103 bramki Hetmana na urodziny

14/04/2024

W 90. rocznicę powstania klubu Hetman zdemolował 8:1 Spartę Łabunie. Zespół z Zamościa po 20. kolejkach ma na koncie 103 gole. Setne trafienie w sezonie 2023/2024 zamojskiej klasy okręgowej było autorstwa Kamila Woźniaka.

Sparta Łabunie – Hetman Zamość 1:8 (0:3)

Bramki: 6’ Kycko, 13’ Kushch-Vasylyshyn, 34’ Chodacki, 57’ Laskowski, 72’ Woźniak, 75’, 87’ Łazar, 84’ Buczek – 90’ Dziuba

Hetman: Bednarczyk – Zakrzewski, Serdiuk, Oseła (46’ Materna), Kostrubiec, (65’ Bartecki) Miedźwiedź, Laskowski, Kycko (65’ Łazar), Chodacki (46’ Baran), Woźniak, Kushch-Vasylyshyn (65’ Buczek)

Sędziował: Kacper Gil

Na spotkanie ze Spartą Łabunie trener Robert Wieczerzak zdecydował dokonać trzech zmian w porównaniu z meczem z Błękitnymi Obsza. Między słupkami Patryka Dobromilskiego zastąpił Jakub Bednarczyk, a oprócz tego w środku pola miejsce Sebastiana Łapińskiego szkoleniowiec z Zamościa desygnował Kamila Woźniaka. Oprócz tego kibice zgromadzeni na stadionie w Łabuniach mogli od pierwszych minut oglądać Jakuba Laskowskiego, który zagrał w miejsce Damiana Barana.

Chwilę po pierwszym gwizdku Hetman mógł wyjść na prowadzenie. Po strzale Rafała Kycko bramkarza gospodarzy uratował słupek. W 9. minucie były zawodnik min. Motoru Lublin czy Wisły Puławy wyprowadził drużynę z Zamościa na prowadzenie. Z prawej strony Filip Zakrzewski dośrodkował na nogę środkowego pomocnika, a ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję golkiperowi Sparty. Cztery minuty później było już 2:0 dla Hetmana, a z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Oleksandr Kush-Vasylyshyn. Wynik na 3:0 po podaniu Rodiona Serdiuka podwyższył Mateusz Chodacki, który strzałem z prawej nogi pod poprzeczkę podwyższył rezultat. Do przerwy wynik meczu nie uległ zmianie.

Po przerwie Robert Wieczerzak desygnował na murawę Damiana Barana w miejsce Mateusza Chodackiego, a także Wojciecha Osełę zastąpił Mateusz Materna. Hetman od początku drugiej połowy ruszył do ataku. W 57. minucie Jakub Laskowski podbił piłkę nad obrońcą Sparty i plasowanym lobem strzelił kolejną bramkę. Kolejny gol dla drużyny z Zamościa padł po zagraniu piętą z wyskoku Damiana Buczka do Patryka Miedźwiedzia, a ten wygrywając pojedynek biegowy, podał na „pustaka” do Kamila Woźniaka, który się nie pomylił. Było to setne trafienie podopiecznych Roberta Wieczerzaka w sezonie 2023/2024 zamojskiej klasy okręgowej. Na kwadrans przed końcem spotkania Oskar Łazar nie pomylił się, dobijając piłkę po strzale Kamila Woźniaka. Wynik na 7:0 dla Hetmana podwyższył Damian Buczek. Ostatniego gola dla drużyny z Zamościa zdobył wprowadzony w przerwie Łazar, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi Sparty, oddając mocne uderzenie z pola karnego prawą nogą. W doliczonym czasie gry drużyny z Łabuń, po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, strzeliła honorową bramkę, ale to podopieczni Roberta Wieczerzaka mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów.

Trener Robert Wieczerzak po meczu:

– Dzisiaj świętujemy 90 lat naszego kochanego Hetmana. Zespół chciał godnie uczcić to święto i myślę, że to się udało. Zagraliśmy fajny mecz, ze sporą ilością sytuacji bramkowych, a 8 z nich zakończyliśmy bramkami. Dziękujemy Sparcie za mecz i naszym kibicom za liczne przybycie. Od poniedziałku już myślimy o następnym meczu, gdzie chcemy też przywieźć 3 punkty.