Hetman nawiązuje współpracę z Cracovią

04/04/2024

Dziś, w obecności przedstawicieli Naszego Klubu, prezesa Krzysztofa Rysaka, wiceprezesa Piotra Trześniewskiego, członka zarządu Andrzeja Kozłowskiego oraz doradcy zarządu ds. organizacyjno-sportowych Piotra Welcza oraz dyrektora Akademii Cracovii, Jakuba Popielarza i jej koordynatora Bogusława Kurasia, została podpisana umowa partnerska pomiędzy MKS Cracovia SSA a K.S. Hetman Zamość.
Celem naszej współpracy jest rozwój sportowy, organizacyjny, marketingowy, jednak elementem kluczowym zarówno dla Hetmana jak i Cracovii jest praca z młodzieżą. To właśnie na tym fundamencie chcemy opierać rozwój naszych klubów.
Dzięki umowie partnerskiej nasi pracownicy zyskają dostęp do szkoleń organizowanych przez Cracovię, trenerzy zaś będą mogli korzystać z bezpłatnych staży. Zawodnicy naszej Akademii będą mogli wziąć udział w zajęciach z trenerami Akademii Cracovii oraz turniejach organizowanych przez krakowski klub. Ułatwiony będzie także przepływ wyróżniających się zawodników obydwu klubów, a także nawiążemy współpracę na poziomie skautingu.
 
Oddajmy głos prezesowi Hetmana, Krzysztofowi Rysakowi:
 – Zrealizowaliśmy jeden z najważniejszych celów, jaki założyliśmy sobie na początku naszej działalności w Klubie. Podpisanie umowy partnerskiej z Cracovią to przede wszystkim wszechstronny rozwój dla naszej Akademii Piłkarskiej im. Jana Jandy. Stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę, aby szkolenie naszych najmłodszych piłkarzy było na jak najwyższym poziomie. Współpraca z najstarszym klubem w Polsce to dla nas wielkie wyróżnienie, które pozwoli na wymianę doświadczeń, organizację szkoleń czy wyjazdów na staż dla trenerów naszego Klubu. Najzdolniejsza młodzież będzie miała okazję udziału w treningach i spotkaniach kontrolnych klubu partnerskiego Cracovii Kraków. Najlepsi trenerzy Akademii Krakowskiego Klubu poprowadzą treningi pokazowe z młodzieżowymi drużynami naszej Akademii. Jestem przekonany, że taka współpraca przyniesie ogromne korzyści nie tylko sportowo-szkoleniowe, ale również wizerunkowe. Pozwoli to z optymizmem spojrzeć na jakość rozwoju piłki dziecięcej i młodzieżowej Zamościa i okolic – kończy prezes Rysak.

NASTĘPNY MECZ

Tabela