Meldujemy wykonanie zadania!

18/05/2024

Aż 641 dni czekali kibice Hetmana na ważny mecz w lidze okręgowej, w której przyszło nam rywalizować od niemal dwóch lat. 18 maja o godzinie 15:00 na Rotundzie podopieczni Roberta Wieczerzaka zmierzyli się z Olimpiakosem Tarnogród.  Zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało nam awans do IV ligi. Piłkarze Hetmana na mecz wyszli w koszulkach z napisem „Wojtek jesteśmy z Tobą!”, dedykowanych dla naszego obrońcy Wojciecha Oseły, który doznał poważanej kontuzji.

Hetman Zamość – Olimpiakos Tarnogród 6:1 (3:1)

Bramki: 6’ Serdiuk, 17’ Miedźwiedź, 29’ Laskowski, 61’, 63’, 65’ Kushch-Vasylyshyn – 19’ Cios

Hetman: Dobromilski (70’ Bednarczyk), Zakrzewski, Herda, Serdiuk, Kostrubiec, (65’ Bartecki), Łapiński (65’ Woźniak), Kycko (60’ Łazar), Laskowski (65’ Buczek), Chodacki (60’ Baran), Miedźwiedź, Kushch-Vasylyshyn (70’ Płatek)

Sędziował: Krzysztof Wróbel

Od początku meczu Hetman ruszył do zdecydowanych ataków, jednak skuteczności zabrakło Jakubowi Laskowskiemu, Patrykowi Miedźwiedziowi czy Sebastianowi Łapińskiemu.  Bramka otwierająca wynik meczu padła w 6. minucie, a do siatki po zgraniu piłki przez Laskowskiego trafił Rodion Serdiuk. Po zdobyciu pierwszego trafienia nasi piłkarze dyktowali warunki na boisku i wydawało się, że kwestią czasu jest bramka na 2:0. Stało się to w 17. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Patryk Miedźwiedź. Dwie minuty później dość niespodziewanie to Olimpiakos trafił do siatki, a Patryka Dobromilskiego pokonał Grzegorz Cios. Hetman odpowiedział 10 minut później, kiedy na 3:1 podwyższył rozgrywający dobre zawody Kuba Laskowski. W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony piłkarze więcej leżeli na boisku, a niżeli było emocji piłkarskich, ale to Hetman w samej końcówce powinien podwyższyć prowadzenie, jednak obronną ręką wychodził bramkarz Olimpiakosu Dawid Szponar.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od dobrej akcji Hetmana, jednak minimalnie pomylił się Patryk Miedźwiedź. Pierwszy kwadrans gry po zmianie stron upłynął w spokojnym tempie, pod pełną kontrolą biało-zielono-czerwonych. Zaś od 61. do 65. minuty kibice zgromadzeni na Rotundzie zobaczyli trzy bramki, a wszystkie były autorstwa Saszy Kushch Vasylyshyna. Najpierw nasz najlepszy strzelec skutecznie wykończył podanie Maksymiliana Kostrubca, później poszkodowany w szesnastce sam trafił z jedenastu metrów, by w 65 minucie skompletować hat tricka po centrze  z rzutu rożnego Sebastiana Łapińskiego. W kolejnych minutach Hetman zepchnął do obrony ekipę gości i tylko postawie swojego bramkarza Dawida Szponara, który między innymi obronił groźny strzał zza pola karnego, przyjezdni zawdzięczają to, że z Zamościa wyjechali z bagażem sześciu bramek. Po końcowym gwizdku sędziego Krzysztofa Wróbla piłkarze Hetmana wraz z kibicami mogli się cieszyć z długo wyczekiwanego, ale w pełni zasłużonego awansu do IV ligi!

Powiedzieli po meczu:

Trener Robert Wieczerzak:

– Dzisiaj najważniejsze było zwycięstwo, przypieczętowanie awansu i zrobiliśmy to. Świętujemy dzisiaj awans Hetmana do IV ligi, ale na pewno jest to dopiero pierwszy krok do odbudowy marki naszego klubu. Dzisiaj cieszymy się, ale już od poniedziałku trzeba myśleć o IV lidze, o zbudowaniu zespołu, który będzie mógł powalczyć z każdym przeciwnikiem. Dziękuję w imieniu sztabu zawodnikom, zarządowi i wszystkim kibicom Hetmana – widać iskierkę nadziei, że idą dla naszego klubu lepsze czasy.

Sebastian Łapiński:

– Z ogromną radością i dumą kończymy dzisiejszy mecz zwycięstwem, który przyniósł nam upragniony awans do IV ligi. To osiągnięcie jest owocem wspólnej pracy, zaangażowania i pasji wszystkich związanych z naszym klubem. Przede wszystkim chcemy podziękować naszym niesamowitym kibicom. Wasze wsparcie, doping i obecność na trybunach były dla nas ogromnym motorem napędowym. Bez Waszego zaangażowania i wiary w nasz zespół, ten sukces nie byłby możliwy. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do sztabu szkoleniowego i zarządu klubu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i profesjonalizmowi udało się przezwyciężyć przeciwności i wrócić na ścieżkę sukcesu. Szczególne podziękowania należą się również naszym sponsorom, których wsparcie finansowe i zaufanie pozwoliły nam na stworzenie warunków do rozwoju i rywalizacji na najwyższym poziomie. Na koniec, składam serdeczne gratulacje wszystkim kolegom z zespołu. To Wasza determinacja, ciężka praca na treningach i walka na boisku przyniosły nam ten wspaniały wynik. Dziękujemy za ten niezapomniany sezon i liczymy na Waszą obecność i wsparcie w nadchodzących rozgrywkach. Razem tworzymy drużynę, która może osiągnąć jeszcze więcej! – kończy mający najdłuższy staż w drużynie, pomocnik Hetmana.

NASTĘPNY MECZ

 

Tabela