Byli piłkarze Hetmana Zamość, mający dziś 35 lat i więcej, przyjęli zaproszenie Sokoła Zwierzyniec na turniej „Piłka Leśnych Dziadków”. Zawody oldbojów rozegrane zostaną na stadionie w Zwierzyńcu w niedzielę 3 lipca (początek piłkarskich zmagań o godz. 14). Rywalami naszych piłkarzy będą m.in. oldboje Tomasovii Tomaszów Lubelski, Łady Biłgoraj i Unii Hrubieszów oraz reprezentacja sędziów piłkarskich z okręgu zamojskiego.

Turniejowi towarzyszyć będzie piknik rodzinny. Widzowie będą mogli skorzystać z kuchni polowej, grilla i rollbaru. Dzieci będą mogły się bawić na zjeżdżalni, trampolinie i w basenie z piłeczkami. Każdy, kto nabędzie bilet wstępu, będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Organizatorzy, czyli Klub Sportowy Sokół w Zwierzyńcu i Wydawnictwo „Izamarka” Marek Sztochel przygotowali dla uczestników pikniku rodzinnego ponad sto fantów, m.in. zestaw ogrodowy od firmy „Trimex” z Brodów Małych, sprzęt sportowy i albumy piłkarskie.

Główną ideą organizacji turnieju – jak mówią przedstawiciele środowiska piłkarskiego ze Zwierzyńca – jest sportowe uaktywnienie byłych piłkarzy Sokoła i reaktywacja zespołu oldbojów tego klubu. Po zakończeniu sportowej rywalizacji piłkarze-oldboje spotkają się na wspólnej kolacji w Karczmie „Młyn”, która jest jednym ze sponsorów turnieju. Podczas integracyjnego spotkania w karczmie obejrzą mecz ćwierćfinałowy Euro 2016.

MaSzt
środa, 22 czerwca 2016