Do kadry Hetmana Zamość na sezon 2016/2017 dołączyli Łukasz Kamiński i Damian Otręba. Wychowankowie Unii Hrubieszów związali się z zamojskim klubem rocznymi umowami, ważnymi od 1 lipca.

Łukasz Kamiński to postać bardzo dobrze znana w środowisku piłkarskim na Zamojszczyźnie. Urodził się 28 czerwca 1985 roku w Hrubieszowie. Ma 183 cm wzrostu, waży 80 kg. Jest typowym środkowym pomocnikiem, kreującym ofensywne akcje zespołu, ale także nieźle poczynającym sobie w defensywie. Piłkarską karierę zaczynał w Unii Hrubieszów. Grał także w UKS SMS Łódź, Motorze Lublin, Piaście Piastów (mazowiecka IV liga), Avii Świdnik i Omedze Stary Zamość. Ostatnie półtora sezonu spędził w hrubieszowskiej Unii, z którą w 2015 roku awansował do IV ligi. – Doskonale znam tego piłkarza, był moim podopiecznym w Omedze Stary Zamość. Mam o nim bardzo dobre zdanie. To kreatywny zawodnik, niezły w grze na jeden lub dwa kontakty z piłką. Ma nienaganną technikę, mądrze rozgrywa akcje, także na małej przestrzeni, dobrze współpracuje z kolegami z drużyny, strzela gole. Nie musi dużo biegać na boisku, żeby skutecznie odbierać piłkę rywalom i inicjować ataki – ocenia nowego piłkarza Hetmana trener tego zespołu, Krzysztof Rysak.

Łukasz Kamiński może być liderem zamojskiego zespołu, a trener Krzysztof Rysak ceni go za boiskową inteligencję. – Jego wielkim atutem jest to, iż potrafi inteligentnie kierować grą drużyny. Tylko od niego zależy to, czy będzie liderem Hetmana. Nie chciałbym jednak, żeby nasza gra była uzależniona od niego. Ciężar gry powinien spoczywać na całym zespole, a nie tylko na jednym zawodniku – mówi Krzysztof Rysak.

Damian Otręba urodził się 6 lipca 1992 roku w Hrubieszowie. Ma 177 cm wzrostu, waży 75 kg. Najczęściej grał jako boczny napastnik. W swej dotychczasowej karierze piłkarskiej reprezentował tylko Unię. Postanowił jednak zmienić klubowe barwy. – Kończę studia. Chciałem zmienić otoczenie. Grałem w Unii dość długo, potrzebowałem czegoś nowego. Hetman daje mi możliwość rozwoju. Fajnie byłoby awansować do III ligi, przyczyniając się do odbudowy zamojskiego klubu – mówi Damian Otręba.

Trener Krzysztof Rysak nie ukrywa zadowolenia, że Hetman zdołał pozyskać tego piłkarza. – To czołowy zawodnik IV ligi. Obserwowałem go w kilku meczach. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Posiada wielki potencjał, zwłaszcza w ofensywie, jest zawodnikiem skutecznym. Wyróżnia się wszechstronnością, może grać na różnych pozycjach – chwali wychowanka Unii trener Krzysztof Rysak.

MaSzt

 

Damian Otręba