Uroczystość z okazji reaktywacji Klubu Sportowego Hetman Zamość odbędzie się w niedzielę 24 lipca na stadionie OSiR w Zamościu. Na początek, w spotkaniu towarzyskim zmierzą się zespoły oldbojów Hetmana i Stali Mielec. Mecz rozpocznie się o godz. 15.30. Z kolei o godz. 17 czwartoligowy zespół seniorów Hetmana rozegra spotkanie kontrolne ze świętującą właśnie awans do I ligi Stalą Mielec.

Warto podkreślić, że przed laty piłkarze z Mielca byli krajową potęgą. W latach 1973 i 1976 Stal wywalczyła mistrzostwo Polski, mając w składzie takich piłkarzy, jak Grzegorz Lato, Henryk Kasperczak czy dobrze znany w Zamościu Włodzimierz Gąsior. Do historii przeszły mecze Stali z Realem Madryt w pierwszej rundzie Pucharu Europy (dziś jest to Liga Mistrzów), w sezonie 1976/1977. W Mielcu słynny Real wygrał 2:1, a w rewanżu – 1:0. Stal jako jeden z dwóch polskich klubów może się poszczycić awansem do ćwierćfinału Pucharu UEFA (dziś są to rozgrywki Ligi Europejskiej).

W przerwie między meczami oldbojów i seniorów zostaną uhonorowani najbardziej zasłużeni dla sekcji piłkarskiej Hetmana zawodnicy i trenerzy. Organizatorzy uroczystości, czyli Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość, przewidzieli także oprawę artystyczną i inne atrakcje. – Liczymy na to, że na uroczystość przyjdzie sporo kibiców, którzy tęsknili za powrotem KS Hetman – mówi Piotr Welcz, dyrektor Hetmana.