Działacze Hetmana Zamość i trener Krzysztof Rysak budują zespół, który w sezonie 2016/2017 zagra w lubelskiej IV lidze. Personalia potencjalnych piłkarzy zamojskiego klubu owiane są jednak tajemnicą. I trudno się temu dziwić. – Rozmawiamy z wychowankami AMPSN Hetman, grającymi obecnie w różnych okolicznych klubach. Chcielibyśmy pozyskać także innych zawodników z regionu. Jednak trwają jeszcze rozgrywki, dlatego nie chcemy zdradzać nazwisk kandydatów do gry w naszym klubie, bo w ten sposób narazilibyśmy ich na nieprzyjemności. Działacze i trenerzy różnych klubów wydzwaniają do nas z pretensjami, że chcemy im zabrać zawodników. Nie rozumieją, że z końcem sezonu piłkarze, którzy nie podpisali kontraktów, będą mogli zmienić barwy klubowe. Wszystko utrzymujemy w tajemnicy, bo nie chcemy robić zamieszania. Niedługo jednak poinformujemy publicznie o wynikach naszych rozmów z zawodnikami, w kontekście ich pozyskania – mówi Krzysztof Rysak, szkoleniowiec Hetmana.

Oficjalną prezentację kadry na IV ligę Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość zaplanowała na 31 lipca (niedziela) o godz. 17 na scenie, na Rynku Wielkim w Zamościu. Już dziś wiadomo, że zespół Hetmana ma być oparty na najzdolniejszych zawodnikach, którzy reprezentowali AMSPN Hetman w III lidze, w niedawno zakończonych rozgrywkach. – W kadrze zespołu seniorów zechcemy pozostawić sześciu lub nawet siedmiu zawodników, oczywiście pod warunkiem, że przyjmą zaproponowane przez nas warunki finansowe. Pozostali wrócą do drużyny juniorów. Z pewnością w drużynie seniorów pozostanie 16-letni Dawid Daszkiewicz. I to nie będzie żadna niespodzianka. Dawid zasłużył na to, żeby trenować z pierwszym zespołem – podkreśla Krzysztof Rysak.
Hetman podpisał już kontrakty z kilkoma zawodnikami, m.in. z Szymonem Soleckim, który nie grał w rundzie wiosennej z powodu kontuzji. – W tym tygodniu zakończymy rozmowy z obecnymi zawodnikami zespołu seniorów. W najbliższy piątek ogłosimy nazwiska piłkarzy, którzy zostaną w kadrze pierwszego zespołu – zapewnia Krzysztof Rysak.

Zamojska drużyna chce odegrać znaczącą rolę w nadchodzących rozgrywkach IV ligi. – Zamierzamy pozyskać trzech wartościowych, doświadczonych piłkarzy, być może z Ukrainy. Jeśli nam to się uda, to będziemy chcieli powalczyć o powrót do III ligi. Naszym minimalnym celem będzie miejsce w czołowej trójce – zdradza plany Krzysztof Rysak.
Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem trzecioligowe ambicje już zdradzają kluby, które wraz z Hetmanem spadły do IV ligi, czyli Chełmianka, Lublinianka, Tomasovia Tomaszów Lubelski i Lewart Lubartów.

Piłkarze Hetmana będą trenowali do 15 czerwca. Zajęcia wznowią 4 lipca o godz. 17. W ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrają pięć sparingów. Kolejno zmierzą się z Lublinianką (w sobotę 9 lipca w Zamościu), Sokołem Sieniawa (w sobotę 16 lipca), Chełmianką (w środę 20 lipca w Zamościu), Stalą Mielec (w niedzielę 24 lipca o godz. 17 w Zamościu, w ramach uroczystości związanych z reaktywacją KS Hetman) i Omegą Stary Zamość (w sobotę 30 lipca w Zamościu). Rozgrywki lubelskiej IV ligi rozpoczną się 6 sierpnia.