Kadra Hetmana Zamość na sezon 2016/2017 w IV lidze powiększyła się o trzech wartościowych zawodników, wychowanków AMSPN Hetman Zamość, grających ostatnio w klubach spoza okręgu zamojskiego. Z Drukarza Warszawa (mazowiecka IV liga) wrócił do Zamościa 23-letni środkowy pomocnik Hubert Czady (na zdjęciu), z Sokoła Nisko (wicemistrz podkarpackiej IV ligi) 23-letni bramkarz Kamil Tomczyszyn, a z Widoku Lublin – urodzony w 1999 roku środkowy obrońca Michał Luterek. Ten ostatni zbierał w rundzie wiosennej pochlebne recenzje za występy w makroregionalnej lidze juniorów młodszych. W weekend umowy z Hetmanem podpisali także Łukasz Bubeła, Dawid Daszkiewicz i Szymon Płotnikiewicz (wszyscy z AMSPN Hetman).

Hetman zakontraktował już 16 zawodników. Wcześniej z zamojskim klubem rocznymi umowami związali się: Patryk Czarniecki, Przemysław Dębicki, Łukasz Fidler i Norbert Myszka z AMSPN Hetman Zamość, Bartłomiej Mazur i Błażej Omański z Kryształu Werbkowice (obaj grali wcześniej w AMSPN Hetman), Łukasz Kamiński i Damian Otręba z Unii Hrubieszów, pauzujący przez cały poprzedni sezon wychowanek AMSPN Hetman Szymon Solecki oraz inny wychowanek „autonomicznej”, grający w tym sezonie w jednym z klubów klasy okręgowej (ponieważ rozgrywki w tej lidze jeszcze się nie zakończyły, zawodnik poprosił o zachowanie w tajemnicy jego personaliów).

Działacze i trenerzy Hetmana zamierzają zbudować kadrę, złożoną z 23 piłkarzy. – Czekamy na powrót z zagranicy Macieja Markowskiego i Patryka Kierepki. Maciek zapowiedział, że przyjedzie do Zamościa 20 czerwca, a Patryk zaplanował wrócić w połowie sierpnia. Chcielibyśmy dołączyć tych dwóch piłkarzy do kadry. Prowadzimy jeszcze rozmowy z dwoma wartościowymi zawodnikami z klubów z IV ligi – informuje Piotr Welcz, dyrektor Hetmana.

Przygotowania do rundy jesiennej drużyna trenera Krzysztofa Rysaka rozpocznie w poniedziałek 4 lipca. Pierwszy po krótkim wypoczynku trening zaplanowany został na godz. 17. W niedzielę 31 lipca na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się prezentacja kadry Hetmana na sezon 2016/2017. W ramach przygotowań do rozgrywek IV ligi zamojska drużyna rozegra pięć sparingów. W planie gier kontrolnych zaszła zmiana. W środę 20 lipca nasi piłkarze zmierzą się z Górnikiem II Łęczna, a nie z Chełmianką.

Marek Sztochel

niedziela 19 czerwca 2016

*

*

*

WSZYSTKIE ZESPOŁY Z ZAMOJSZCZYZNY NA ZDJĘCIACH W JEDNYM ALBUMIE

zamów już dziś

tel. 606 690 487

tom 1 front