Hetman Zamość pozyskał dwóch wartościowych zawodników: Oleksija Rodewicza (ur. 1988) i Antona Lucyka (1987). Obaj pochodzą z Ukrainy, a ostatnio występowali w Opolaninie Opole Lubelskie. Ten pierwszy jest niezwykle skutecznym środkowym napastnikiem. W ostatnim sezonie, w występach ligowych zdobył dla Opolanina 21 bramek i został królem strzelców lubelskiej IV ligi. W swoim sportowym CV ma również zwycięstwo w sezonie 2010/2011, w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika I ligi ukraińskiej. Reprezentował wówczas MFK Mikołajów.
Anton Lucyk jest zawodnikiem wszechstronnym. Ostatnio w Opolaninie najczęściej występował na pozycji „podwieszonego” napastnika lub lewego pomocnika, ale niekiedy zajmował także w drużynie miejsce na lewej stronie defensywy. W zakończonym niedawno sezonie zaliczył w IV lidze, w barwach Opolanina, 7 trafień, plasując się na trzecim miejscu, na liście najlepszych strzelców zespołu z Opola Lubelskiego. – Tworzymy bardzo zgrany duet, na boisku doskonale się rozumiemy. Występujemy ze sobą w jednej drużynie od 2006 roku. Jeśli ja zmieniam barwy klubowe, to on razem ze mną – mówi Oleksij Rodewicz, nowy piłkarz Hetmana.

To jeszcze nie koniec budowy zespołu na IV ligę. – Wciąż czekamy na złożenie podpisów na umowach przez Macieja Markowskiego, Patryka Kierepkę i Pawła Daszka. Oprócz nich spodziewamy się jeszcze przybycia dwóch piłkarzy. Będą to raczej perspektywiczni zawodnicy z młodego pokolenia, którzy nie są wychowankami Hetmana, ale pochodzą z naszego regionu. Rozważamy transfer młodego napastnika o bardzo dobrych warunkach fizycznych i niezłej technice, czołowego strzelca lubelskiej klasy okręgowej – informuje dyrektor Hetmana Piotr Welcz.

MaSzt, fot. Piotr Welcz
środa, 23 czerwca 2016