– Poprzeczkę zawieszam wysoko. Chcemy zakończyć rozgrywki w I lidze wojewódzkiej juniorów na miejscu w czołowej trójce. Jest to bardzo realne. Biorę pełną odpowiedzialność za to, co powiedziałem – ambitnie zapowiada Krzysztof Krupa (na zdjęciu), trener juniorów Hetmana Zamość.

Słowa wydają się niczym dobry żart, w kontekście wyników, uzyskanych przez drużynę w zakończonym niedawno sezonie. Jednakże nie zdziwią tych, którzy dobrze znali okoliczności fatalnych występów drużyny trenera Krzysztofa Krupy. Hetman zajął w I lidze wojewódzkiej ostatnie, dwunaste miejsce, zdobywając w rundzie wiosennej zaledwie trzy punkty i ponosząc aż dziesięć porażek. Zamojska drużyna kilka meczów rozegrała w niekompletnym składzie, a potyczkę z Ładą Biłgoraj na własnym boisku musiała oddać walkowerem z powodu braków kadrowych. Wszystko dlatego, że w trzecioligowej drużynie seniorów AMSPN Hetman niewielu było zawodników, mających więcej niż 19 lat, za to trener Krzysztof Rysak wystawiał do gry mnóstwo juniorów. Dość powiedzieć, że w ostatnim meczu sezonu, z Lublinianką na stadionie w Zamościu, w składzie Hetmana wystąpiło aż siedmiu zawodników, urodzonych w 1998 roku (juniorami byli wtedy także zawodnicy z rocznika 1997, których jednak było w kadrze tylko kilku), i jeden młodszy o rok. – Mogliśmy się śmiało pokusić o miejsce w czołowej trójce. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy w ligowej tabeli czwarte miejsce, z niewielką stratą do trzeciej drużyny. Kłopoty kadrowe spowodowały, że z trudem dokończyliśmy sezon. Gorzej już być nie mogło. Priorytetem był jednak zespół z III ligi, który i tak został zdegradowany, co było przesądzone już po rundzie jesiennej – mówi trener Krzysztof Krupa.

Problemem był niedostatek zawodników z rocznika 1997. – Do końca sezonu w naszej drużynie dotrwali tylko bracia Łukasz Grymuza i Sławomir Grymuza. Mateusz Proć, który spokojnie mógłby grać w zespole seniorów, nabawił się kontuzji stawu skokowego i jego dalsza kariera piłkarska stanęła pod znakiem zapytania. Pozostali zawodnicy, urodzeni w 1997 roku, zrezygnowali z uprawiania piłki nożnej, tłumacząc się przygotowaniami do matury. A jest w tym roczniku kilku piłkarzy, którzy mogliby nawet załapać się do kadry seniorów. Takim zawodnikiem jest np. Bartłomiej Litwiniec – twierdzi trener Krzysztof Krupa.

Teraz ma być inaczej. W kadrze czwartoligowego zespołu seniorów będzie tylko sześciu juniorów: Paweł Daszek, Kasper Gadzina, Norbert Myszka i Szymon Płotnikiewicz z rocznika 1998 oraz Dawid Daszkiewicz i Michał Luterek z rocznik 1999. Nie wszyscy będą występowali w pierwszej drużynie, a niektórzy grać będą zapewne w niepełnym wymiarze czasowym, dlatego trener Krzysztof Krupa będzie mógł z nich korzystać w meczach juniorów.

W kadrze zespołu juniorów Hetmana na sezon 2016/2017 znaleźli się: Adrian Adamczuk (ur. 1998), Karol Bukowski (1998), Patryk Chudyga (1998), Kamil Daszek (1999), Paweł Daszek (1998), Dawid Daszkiewicz (1999), Kasper Gadzina (1998), Błażej Filipowicz (1998), Jewgienij Kondratiuk (1998), Łukasz Latawiec (1999), Michał Luterek (1999), Krystian Madeja (1998), Patryk Małek (1998), Adam Mendel (1999), Norbert Myszka (1998), Dominik Niemczyk (1999), Szymon Nowak (1998), Damian Pilipczuk (1998), Szymon Płotnikiewicz (1998), Szymon Sadowski (1999), Krystian Szpatuśko (1998), Mateusz Szykuła (1998), Karol Tucki (1999), Jakub Witkowski (1998), Rafał Witkowski (1998).

W ramach przygotowań do rundy jesiennej podopieczni trenera Krzysztofa Krupy rozegrają osiem sparingów z drużynami seniorskimi.

Sparingpartnerami juniorów Hetmana będą kolejno:

Gryf Gmina Zamość (wtorek, 19 lipca)
Roztocze Szczebrzeszyn (wtorek, 26 lipca)
Potok Sitno (piątek, 29 lipca)
Hetman Zamość (wtorek, 2 sierpnia)
Sparta Wożuczyn (piątek, 5 sierpnia)
Metanoja Lipsko (wtorek, 9 sierpnia)
Sparta Łabunie (piątek, 12 sierpnia).

Trener Krzysztof Krupa szuka jeszcze zespołu, chętnego do rozegrania meczu w piątek 22 lipca. Niewykluczone, że jego drużyna zmierzy się w tym terminie z Igrosem Krasnobród, Olimpią Miączyn lub Ostoją Skierbieszów.

Treningi drużyna rozpocznie w poniedziałek, 11 lipca o godz. 15. Od 18 do 29 lipca juniorzy będą mieli obóz dochodzeniowy. Krzysztof Krupa poprowadzi w tym okresie zajęcia dwa razy dziennie, a w dniu sparingu – raz dziennie. Piłkarze wolne będą mieli w środy, soboty i niedziele.

MaSzt

środa, 22 czerwca 2016