Działacze i trenerzy Hetmana Zamość kompletują kadrę zespołu na rundę jesienną w IV lidze. Rocznymi umowami z zamojskim klubem związało się ośmiu zawodników. Według zapewnień dyrektora Piotra Welcza, do końca tego tygodnia będą znane nazwiska zakontraktowanych zawodników, którzy w ostatnim sezonie występowali w trzecioligowym AMSPN Hetman Zamość. Wiadomo już, że w Hetmanie grał będzie Szymon Solecki, pauzujący przez cały poprzedni sezon. Umowy podpisali także Bartłomiej Mazur (na zdjęciu) i Błażej Omański. Obaj występowali swego czasu w AMSPN Hetman, ale do końca czerwca będą jeszcze zawodnikami Kryształu Werbkowice. Kontrakt parafował również jeden z wychowanków AMSPN Hetman, występujący w tym sezonie w klasie okręgowej. Jego personalia będą jednak przez władze klubu skrzętnie ukrywane aż do zakończenia rozgrywek „okręgówki”.

Spośród zawodników przejętego przez Fundację Klub Sportowy Hetman Zamość zespołu seniorów AMSPN Hetman kontrakty podpisali już: Patryk Czarniecki, Przemysław Dębicki, Łukasz Fidler i Norbert Myszka. Z powodu kontuzji karierę zakończył Przemysław Kita. Do Startu Krasnystaw powrócił Sebastian Kowiński, a zmagający się ostatnio z kontuzją Bartosz Skiba planuje wyjazd na studia. Natomiast Kamil Chruściński, Damian Dębicki, Michał Kiecana i Kamil Pliżga nie są brani pod uwagę przy ustalaniu kadry. Pod znakiem zapytania stoją występy braci Damiana Barana i Jarosława Barana. – Obaj wyjechali za granicę. Wrócą prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Damian ma problemy kardiologiczne, Jarek zmaga się z kontuzją kolana. Jak wrócą z zagranicy, to zostaną przebadani. Decyzja odnośnie ewentualnych ich występów w naszej drużynie będzie uzależniona od wyników badań – informuje Piotr Welcz, dyrektor Hetmana.
Nie wiadomo, czy w Zamościu pozostanie Michajło Kaznocha. – Jeszcze nie zadecydował, czy chce grać w Hetmanie. Czekamy na jego deklarację – mówi Piotr Welcz. I dodaje, że kadra Hetmana na rundę jesienną z pewnością będzie dość liczna.

Dyrektor Piotr Welcz informuje także, że KS Hetman jest bliski podpisania kontraktów z czterema wartościowymi zawodnikami, którzy w zakończonym niedawno sezonie występowali w IV lidze lubelskiej, podkarpackiej i mazowieckiej. – Do końca tego tygodnia zostaną z nimi zawarte umowy. Prowadziliśmy także rozmowy z wieloma wychowankami AMSPN Hetman, grającymi w innych klubach, m.in. z Rafałem Kycko z JKS 1909 Jarosław, Mateuszem Prusem z Rakowa Częstochowa i Łukaszem Sękowskim z Chełmianki. Rafał Kycko i Mateusz Prus stwierdzili, że chcieliby jeszcze pograć w wyższej klasie rozgrywkowej niż IV liga, ale nie wykluczają powrotu do Zamościa w przypadku awansu Hetmana na wyższy szczebel. Z kolei Łukasz Sękowski uznał, iż dobrze mu w Chełmiance, dlatego na razie nie zamierza zrezygnować z gry w tym klubie. Upadł także temat powrotu Artura Chałasa, grającego ostatnio w Roztoczu Szczebrzeszyn. Piłkarz ten poinformował, że w związku z dolegliwościami zdrowotnymi nosi się z zamiarem zakończenia kariery piłkarskiej – mówi Piotr Welcz.