Apetyt rośnie w miarę jedzenia? Oczywiście! Dlatego już w niedzielę biało-zielono-czerwoni wybierają się do Sandomierza po kolejną zdobycz punktową.

Dotychczasowe wyniki ułożyły się tak, że po pięciu kolejkach jesteśmy wiceliderem. Nie ma jednak mowy o popadaniu w hurraoptymizm. Zgodnie z przypuszczeniami liga jest wyrównana, a dziewiąty w tabeli Sokół Sieniawa ma tylko trzy punkty mniej od naszej drużyny. Bardzo ostrożnie podchodzimy również do naszego najbliższego rywala, czyli Wisły Sandomierz. Zespół Rafała Wójcika w dotychczasowych grach uzbierał pięć punktów, notując zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.

Mecze Wisły: Siarka Tarnobrzeg 1:2 (wyjazd), Korona II Kielce 1:2 (dom), Hutnik Kraków 3:3 (w), Wisłoka Dębica 1:1 (d), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (w).

Z ośmiu strzelonych bramek aż pięć padło łupem rosłego Krzysztofa Zawiślaka, który ma na koncie potyczki przeciwko Hetmanowi w barwach Tomasovii (2015/2016). Z pewnością wart uwagi jest również 36-letni Jarosław Piątkowski, mający w swoim piłkarskim życiorysie występy w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce (2006) i Zagłębia Sosnowiec (2007/2008). Oprócz tego pomocnik sandomierzan reprezentował też m.in. Siarkę Tarnobrzeg, ŁKS i Resovię. Jednym z bramkarzy Wisły jest natomiast Stanisław Wierzgacz, który przez kilka sezonów był graczem I-ligowej Stali Stalowa Wola.

– Zapominamy o tabeli i szykujemy się na kolejny ciężki mecz. Wisła nie przegrała od trzech kolejek i na pewno zechce się przełamać przed własną publicznością. A my postaramy się jej w tym przeszkodzić. Z pewnością ważne będzie przygotowanie motoryczne, bo to kolejne spotkanie rozgrywane przez oba zespoły co 3-4 dni. Mamy swój plan na ten mecz, ale teoria to jedno, a sytuacja na boisku to drugie. Na pewno cieszy mnie fakt, że wreszcie zaczęły funkcjonować stałe fragmenty gry, co wcześniej nam nie wychodziło – mówi trener Jacek Ziarkowski. – O podejście mentalne zawodników jestem spokojny. Dużo rozmawiamy i doskonale zdajemy sobie sprawę, że do ideału nam jeszcze bardzo daleko. Zawsze powtarzam, że piłka uczy pokory i my z tą pokorą wyjdziemy na murawę w Sandomierzu.

Sędzią meczu będzie Sebastian Godek z Rzeszowa.

Zestaw par 6 kolejki (31 sierpnia – 1 września):

Chełmianka Chełm – Avia Świdnik         1 września, 15:00

Podhale Nowy Targ – Orlęta Radzyń Podlaski     31 sierpnia, 17:00

Podlasie Biała Podlaska – Stal Kraśnik     31 sierpnia, 17:00

Wisła Sandomierz – Hetman Zamość     1 września, 17:00

Jutrzenka Giebułtów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski      31 sierpnia, 12:00 (w Zabierzowie)

Sokół Sieniawa  – Wisłoka Dębica      1 września, 17:00

Wisła Puławy – Hutnik Kraków 31 sierpnia, 17:00

Siarka Tarnobrzeg – Korona II Kielce     31 sierpnia, 17:00

Motor Lublin – Wólczanka Wólka Pełkińska         1 września, 18:00