Zespół juniorów starszych Hetmana Zamość zakończył przygotowania do nowego sezonu w I lidze wojewódzkiej. Na dziś (środa, 17 sierpnia) zaplanowana została pierwsza kolejka spotkań. Nasz zespół zagra na wyjeździe z Chełmianką (początek meczu o godz. 17.30). Trener Krzysztof Krupa zapowiada, że wraz ze swoimi podopiecznymi wybiera się do Chełma po trzy punkty. – Jedziemy po zwycięstwo, żeby dobrze zacząć rozgrywki, w których chcemy odegrać znaczącą rolę. W każdym meczu będziemy walczyli o trzy punkty. Zdaję sobie sprawę z tego, że dziś czeka nas trudny mecz w Chełmie. Chełmianka to ograny zespół. Może mieć w składzie „spady” z pierwszej drużyny. W dodatku rywalizację będzie zapewne utrudniała pogoda. Na mokrym boisku piłka będzie dostawała poślizgu – mówi trener Krzysztof Krupa.

Na mecz do Chełma pojedzie czterech juniorów z czwartoligowego zespołu Hetmana: Adrian Goch, Michał Luterek, Norbert Myszka i Szymon Płotnikiewicz. W Zamościu pozostanie tylko jeden junior z „jedynki”, Dawid Daszkiewicz (na zdjęciu), regularnie występujący na pozycji lewego obrońcy w zespole seniorów.

Przygotowania do rozgrywek juniorzy Hetmana rozpoczęli 11 lipca (poniedziałek). Drużyna trenowała na obiektach zamojskiego OSiR. Od 18 do 29 lipca uczestniczyła w obozie dochodzeniowym, ćwicząc dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku. Soboty i niedziele zamojscy juniorzy mieli wolne. Sparingi rozgrywali we wtorki i piątki. Rozegrali siedem meczów kontrolnych, wszystkie na boisku w Zamościu za Rotundą z zespołami seniorów, występującymi w zamojskiej klasie okręgowej i klasie A. Uzyskali kolejno następujące wyniki: 4:1 z Gryfem Gmina Zamość, 2:1 z Igrosem Krasnobród, 1:3 z Roztoczem Szczebrzeszyn, 5:3 z Potokiem Sitno, 3:3 ze Spartą Wożuczyn, 0:1 z Metanoją Lipsko i 5:1 ze Spartą Łabunie. – Frekwencja na zajęciach była bardzo dobra. Regularnie trenowało 16, 17 juniorów. W meczach kontrolnych miałem do dyspozycji większą liczbę zawodników, ponieważ dołączało pięciu juniorów, którzy na co dzień trenują z czwartoligowym zespołem seniorów. Mogłem więc wystawiać do gry w każdej połowie sparingu dwie różne jedenastki – podkreśla trener Krzysztof Krupa.

Szkoleniowiec chwali sobie duże zaangażowanie podopiecznych i dobrą atmosferę w zespole. – Zawodnicy mają świadomość tego, że nie będzie już takiej sytuacji, jaka miała miejsce w poprzednim sezonie, gdy nieraz nie mogliśmy zebrać jedenastu do gry, więc kto tylko przyszedł, ten występował w drużynie. Teraz nastała zdrowa rywalizacja o miejsce w składzie. Mamy w kadrze ponad 20 piłkarzy. Dzięki temu widzę wśród swoich podopiecznych sportowego ducha walki. W trakcie okresu przygotowawczego najlepsze wrażenie sprawiali środkowy pomocnik Karol Bukowski, napastnik Szymon Nowak i wszyscy czterej bramkarze – Kasper Gadzina, Dominik Niemczyk, Adrian Adamczuk i Damian Wolanin. Cieszy także ambitna postawa pozostałych zawodników. Warto dodać, że Karol Bukowski od jutra będzie trenował z zespołem seniorów, a Szymon Nowak strzelił sporo goli w sparingach – mówi trener Krzysztof Krupa.

W kadry zespołu trenera Krzysztofa Krupy ubyli: Patryk Chudyga (wrócił do Sparty Wożuczyn), Paweł Daszek (odszedł do Kryształu Werbkowice) oraz Adam Mendel i Krystian Szpatuśko (obaj zrezygnowali z uprawiania piłki nożnej).

W trakcie przygotowań do nowego sezonu dołączyli za to trzej piłkarze, pozyskani z klubów z okręgu zamojskiego: Rafał Danilewicz ze Sparty Łabunie, Damian Wolanin z Olimpiakosu Tarnogród i Dariusz Zub z Gryfa Gmina Zamość. – Dojdzie jeszcze jeden młody i perspektywiczny zawodnik, z Huczwy Tyszowce. To jeszcze junior młodszy, urodzony w 2000 roku. Był już u nas kilka razy na treningu, ale nie może zbyt często przyjeżdżać z Tyszowiec, ze względu na brak połączenia komunikacyjnego późnym wieczorem, po zakończonych zajęciach. We wrześniu rozpocznie naukę w szkole w Zamościu, więc ten kłopot się rozwiąże. Przed meczem drugiej kolejki, z Tomasovią Tomaszów Lubelski, powinniśmy dopiąć wszelkie formalności transferowe i zgłosić tego zawodnika do rozgrywek. Czekamy także na przyjazd z Ukrainy studiującego w Zamościu Jewgienija Kondratiuka – informuje trener Krzysztof Krupa.

KADRA ZESPOŁU JUNIORÓW HETMANA ZAMOŚĆ NA RUNDĘ JESIENNĄ SEZONU 2016/2017

Adrian Adamczuk, Karol Bukowski, Rafał Danilewicz, Kamil Daszek, Dawid Daszkiewicz, Błażej Filipowicz, Kasper Gadzina, Adrian Goch, Łukasz Latawiec, Michał Luterek, Patryk Małek, Norbert Myszka, Dominik Niemczyk, Szymon Nowak, Damian Pilipczuk, Szymon Płotnikiewicz, Szymon Sadowski, Mateusz Szykuła, Karol Tucki, Jakub Witkowski, Rafał Witkowski, Damian Wolanin, Dariusz Zub.

MaSzt
środa, 17 sierpnia 2016