Trener Piotr Trześniewski jest przekonany, że w niedzielę, 14 sierpnia Hetman wygra w Tomaszowie Lubelskim. – Spodziewam się bardzo dobrego meczu i pewnego zwycięstwa Hetmana. Będzie to najlepszy mecz naszej drużyny w tym sezonie – zapowiada szkoleniowiec zamojskich bramkarzy.

Skąd taki optymizm? – Po kilku ostatnich porażkach z Tomasovią przyszedł w końcu czas na zwycięstwo. Nie będzie nam łatwo wygrać w Tomaszowie, ale my mamy obecnie lepszy zespół niż Tomasovia. Rywale zechcą się zrehabilitować swoim kibicom za porażkę na własnym stadionie w pierwszym meczu sezonu, z Kłosem Gmina Chełm, ale to im się w meczu z Hetmanem nie uda. Nie oznacza to, że nam odpuszczą. Podkreślam: spodziewam się naprawdę trudnego dla nas meczu – twierdzi Piotr Trześniewski.

W ostatnich latach zespół AMSPN Hetman, który został przejęty w czerwcu przez Fundację KS Hetman, grał z Tomasovią czterokrotnie w III lidze. Wszystkie mecze wygrała drużyna z Tomaszowa Lubelskiego. Zamościanie nie zdołali w tych spotkaniach zdobyć choćby jednej bramki. Do kolejnego starcia z Hetmanem Tomasovia przystąpi podbudowana wygraną 6:0 (4:0) z Górnikiem II w Łęcznej. Za to Hetman jest opromieniony dwoma zwycięstwami. – Za nami dwa trudne mecze. W ostatnim spotkaniu, z Unią Hrubieszów, na naszych piłkarzach ciążyła duża presja. Nie wyszedł im mecz, ale na szczęście jakoś poradzili sobie z tym problemem, i zasłużenie wygrali z Unią – mówi Piotr Trześniewski.

Atutem Hetmana będzie nie tylko atak, w którym prym wiedzie Oleksij Rodewicz, ale także defensywa, kierowana przez bramkarza Patryka Kieperkę i doświadczonych środkowych obrońców – Szymona Soleckiego i Bartłomieja Mazura. – Obecnie mamy w klubie dwóch równorzędnych bramkarzy – Patryka Kierepkę i Kamila Tomczyszyna. Na tę chwilę w lepszej dyspozycji jest Patryk. To pewny punkt naszej drużyny. Nie zawodzi w grze na linii, równie dobrze gra nogami na przedpolu. Te dwa atuty zaważyły o tym, że Patryk wygrał z Kamilem rywalizację o miejsce w składzie. Tak zadecydował trener Krzysztof Rysak, uwzględniając moje sugestie w ocenie obu bramkarzy – tłumaczy Piotr Trześniewski.

A co ciekawego czeka kibiców w ten weekend na innych czwartoligowych boiskach Lubelszczyzny? – Będę nasłuchiwał wieści głównie z Piotrowic, Hrubieszowa i Biłgoraja. W Piotrowicach zagra Kryształ Werbkowice. Mam nadzieję, że w końcu wygra. Będę trzymał kciuki za tę drużynę, ponieważ jestem z nią emocjonalnie związany. Grają w niej piłkarze z Zamościa, a ponadto swego czasu pracowałem z bramkarzami Kryształu. Liczę także na zwycięstwo Unii nad Chełmianką. Piłkarze z Hrubieszowa bardzo fajnie zaprezentowali się w meczu z Hetmanem. Grali otwarcie. Przeprowadzili parę ciekawych akcji, kilka razy zagrozili naszej bramce, brakowało im tylko dokładnego ostatniego podania. A jeśli chodzi o Ładę, to spodziewam się, że zremisuje u siebie z Lewartem Lubartów – mówi Piotr Trześniewski.

Wszystkie pięć drużyn z okręgu zamojskiego wystąpią w niedzielę, 14 sierpnia. Trzecia seria meczów rozpocznie się już dziś (sobota, 13 sierpnia). W jedynym zaplanowanym na dziś spotkaniu prowadząca w tabeli Stal Kraśnik zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem II Łęczna. – Jeśli Górnik podejdzie do meczu ze Stalą tak, jak do spotkania z Tomasovią, to przewiduję dwucyfrową wygraną zespołu z Kraśnika. Oglądałem skrót meczu Górnika z Tomasovią. Piłkarze z Łęcznej zaprezentowali się tragicznie, na poziomie klasy A – komentuje szkoleniowiec zamojskich bramkarzy.

 

LUBELSKA IV LIGA
PROGRAM 3 KOLEJKI

sobota, 13 sierpnia 2016
Stal Kraśnik – Górnik II Łęczna (godz. 17)
niedziela, 14 sierpnia 2016
Łada 1945 Biłgoraj – Lewart Lubartów (godz. 17)
POM Iskra Piotrowice – Kryształ Werbkowice (godz. 17)
Powiślak Końskowola – Kłos Gmina Chełm (godz. 16)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Hetman Zamość (godz. 17)
Unia Hrubieszów – Chełmianka Chełm (godz. 17)
Victoria Żmudź – Polesie Kock (godz. 17)
Włodawianka Włodawa – Lublinianka Lublin
poniedziałek, 15 sierpnia 2016
Lutnia Piszczac – LKS Milanów (godz. 17)

MaSzt
sobota, 13 sierpnia 2016

Kamil Tomczyszyn, Piotr Trześniewski, Patryk Kierepka