Przed nami pierwsze derby Zamojszczyzny w tym sezonie, w IV lidze. W środę, 10 sierpnia na stadionie OSiR w Zamościu Hetman zagra z Unią Hrubieszów. Zapowiada się niezwykle interesujący mecz. – Spodziewam się dużo walki, jak to w meczu derbowym. Na pewno na trybunach zapanuje kibicowska przyjaźń, ale na boisku nikt nie będzie się oszczędzał – przewiduje Krzysztof Krupa ze sztabu szkoleniowego Hetmana.

Z pewnością Hetman uchodzi za faworyta środowych derbów, ale Unia nie będzie łatwym przeciwnikiem. – Obserwowaliśmy Unię w jej pierwszym w tym sezonie meczu. Mamy na temat tego zespołu mnóstwo informacji. W kadrze Unii jest wielu piłkarzy, ogranych w lidze. Z pewnością wartościowymi zawodnikami są Piotr Fulara i Siergiej Borys oraz kierujący defensywą Iwan Oleksiuk. Jest też sporo młodzieży, ambitnie dobijającej się do składu. Pozytywne wrażenie w meczu z Górnikiem II Łęczna wywołał Dominik Karaszewski, wychowanek AMSPN Hetman. Unia to nieobliczalna mieszanka rutyny z młodością. Mamy jednak rywala rozpracowanego, dlatego niczym nie powinien nas zaskoczyć – przekonuje Krzysztof Krupa.

A czego możemy się spodziewać po naszym zespole? – Na pewno ruszymy od pierwszej minuty do ataku, żeby szybko strzelić gola, a tym samym ustawić sobie mecz. Trzy punkty powinny zostać w Zamościu. Chcemy pokazać, że potrafimy ładnie i skutecznie grać w piłkę. Na boisku w Żmudzi nie było nam łatwo to udowodnić. Łatwiej będzie nam się grało na naszym dużym, równym, bardzo dobrze przygotowanym do meczów boisku. Będziemy walczyli o najwyższe cele w lidze – zapowiada Krzysztof Krupa.

Spośród ośmiu pozostałych meczów, najbardziej interesujący dla Krzysztofa Krupy będzie pojedynek Górnika II Łęczna z Tomasovią Tomaszów Lubelski. – Będziemy się kontaktowali z Łęczną. Zapewne wyślemy tam przedstawiciela naszego klubu, żeby obserwował zwłaszcza Tomasovię, z którą będziemy grali w najbliższą niedzielę. Zawsze najbardziej będziemy się skupiali na kolejnych przeciwnikach. Wynik niekoniecznie będzie dla nas istotny, bo nie zawsze odzwierciedla to, co dzieje się na boisku – twierdzi Krzysztof Krupa.

Zamojski szkoleniowiec przewiduje remis. – Wynik jest wielką niewiadomą. Górnik jest nieobliczalnym, młodym zespołem. Nie wiadomo, ilu dostanie piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, który dzień wcześniej rozegra w Legnicy mecz Pucharu Polski z Miedzią. Być może trener Andrzej Rybarski zabierze na mecz pucharowy wielu rezerwowych, którzy nie zagrają z Tomasovią. Z kolei w zespole z Tomaszowa Lubelskiego prawdopodobnie zabraknie dwóch zawodników, którzy doznali urazów z meczu z Kłosem. Trener Jacek Paszkiewicz ma jednak w swojej drużynie kilku doświadczonych piłkarzy. Na pewno Tomasovia zechce się w Łęcznej zrehabilitować za wpadkę w meczu z Kłosem – mówi Krzysztof Krupa.

Ciekawie zapowiada się także spotkanie Kłosa Gmina Chełm ze Stalą Kraśnik. Dziś (wtorek, 9 sierpnia) wyjaśni się, na którym boisku zmierzą się obie drużyny – w Żmudzi czy Rożdżałowie (gmina Chełm). – Kłos bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszej połowie spotkania z Tomasovią. Zupełnie zaskoczył tę drużynę, strzelając jej dwa gole, którymi ustawił sobie mecz. Bardzo dobrze na boisku w Tomaszowie Lubelskim spisywał się napastnik Łukasz Drzewicki. Stal musi na niego uważać. Przewiduję remis ze wskazaniem na Stal – mówi Krzysztof Krupa.

Uchodząca za głównego kandydata do pierwszego miejsca Chełmianka podejmie w Chełmie Victorię Żmudź, którą Hetman pokonał na inaugurację sezonu 2:0. – Chełmianka udowodniła w pierwszym swoim meczu, że będzie się biła o najwyższe cele. Victoria niczym nas nie zaskoczyła. Nie zaskoczy także Chełmianki, która jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Trzy punkty zostaną w Chełmie – twierdzi Krzysztof Krupa.

„Zapraszam wszystkich kibiców Hetmana Zamość i sympatyków piłki nożnej na nasz mecz z Unią Hrubieszów. Liczymy na gorący doping, który pomoże nam wygrać z Unią. Zrobimy wszystko, żeby nasze konto powiększyło się o trzy punkty. Przypominam: Zamość, stadion OSiR, środa, 10 sierpnia, godz. 17”
Krzysztof Krupa

Przypominamy także kibicom, że mecz Hetmana z Unią będzie imprezą masową. W związku z tym osoby pełnoletnie, które zechcą wejść na stadion, by obejrzeć to spotkanie, muszą posiadać przy zakupie biletu i po wejściu na trybunę ważny dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy itp.). Osoby, które ukończyły 13 lat, ale nie mają jeszcze 18, mają obowiązek posiadania ważnej legitymacji szkolnej. Natomiast dzieci do lat 13 mogą wejść na stadion tylko z rodzicami lub prawnymi opiekunami. Warto także pamiętać, że publiczność, która zgromadzi się na stadionie, będzie monitorowana poprzez zapis wideo.

 

PROGRAM 2 KOLEJKI ROZGRYWEK LUBELSKIEJ IV LIGI

10 sierpnia 2016 (środa)

Polesie Kock – Lutnia Piszczac (godz. 17)
LKS Milanów – Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17)
Lewart Lubartów – Włodawianka Włodawa (godz. 17)
Lublinianka Lublin – POM Iskra Piotrowice (godz. 17)
Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola (godz. 17)
Kłos Gmina Chełm – Stal Kraśnik (godz. 17.30)
Górnik II Łęczna – Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 17)
Hetman Zamość – Unia Hrubieszów (godz. 17)
Chełmianka Chełm – Victoria Żmudź (godz. 17.30)

MaSzt
wtorek, 9 sierpnia 2016

afisz meczowy Unia