Trenerzy i działacze Hetmana Zamość uważnie obserwowali w niedzielę (7 sierpnia) ligowych rywali naszego zespołu. Trener Krzysztof Rysak udał się do Tomaszowa Lubelskiego. Był tam świadkiem sensacyjnego zwycięstwa Kłosa Gmina Chełm nad miejscową Tomasovią 2:1 (2:0). Dyrektor sportowy i II trener Piotr Welcz pojechał do Hrubieszowa. Tam, w potyczce Unii z Górnikiem II Łęczna, padł remis 2:2 (2:0). Z kolei członek Rady Wspierającej Fundację Klub Sportowy Hetman Zamość Jarosław Czarniecki gościł w Biłgoraju, obserwując grę Łady i Lutni Piszczac. Gospodarze wygrali 1:0 (1:0). Wszyscy trzej opowiedzieli nam swoje wrażenia z obejrzanych meczów.

Krzysztof Rysak (trener) z Tomaszowa Lubelskiego:

Kłos zaskoczył Tomasovię otwartą grą. Tym, że nie grał defensywnie, tylko starał się zdominować ten mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Tomasovia nie za bardzo potrafiła sobie poradzić z taką postawą przeciwnika. Być może w głowach piłkarzy z Tomaszowa Lubelskiego zrodziła się myśl, że mecz z beniaminkiem z gminy Chełm będzie dla nich łatwy. Tymczasem należało się spodziewać takiej gry Kłosa. Tej drużynie starczyło sił do około 70 minuty spotkania. Do tego momentu nie dała się zdominować. Przy stanie 0:2 gospodarze mieli rzut karny, którego jednak nie wykorzystał Arkadiusz Smoła. Gdyby zdobyli kontaktową bramkę z karnego, to być może pokusiliby się nawet o zwycięstwo nad Kłosem. Zdołali jednak tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Mimo wpadki na inaugurację rozgrywek, Tomasovia będzie jednym z faworytów IV ligi. Widać było, że jest to młody zespół, ale za to bardzo dobrze przygotowany do rozgrywek przez trenera Jacka Paszkiewicza.

Piotr Welcz (dyrektor sportowy i II trener) z Hrubieszowa:

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Unii. Zespół z Hrubieszowa wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Obie bramki padły po bardzo fajnych, mogących się podobać akcjach. Widać było, że Unia jest niezła w ofensywie. Z kolei w drugiej połowie zdecydowanie lepszym zespołem był Górnik. Efektem przewagi zespołu z Łęcznej były dwa gole. Goście dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Czerwona kartka dla jednego z piłkarzy Górnika dała Unii możliwość powalczenia o trzeciego gola. Stuprocentową okazję strzelecką zaprzepaścił Artur Kawarski. Remis uważam za wynik sprawiedliwy. Warto podkreślić, że prowadzenie dla Unii uzyskał Dominik Karaszewski, wychowanek AMSPN Hetman. Dużo biegał, walczył. Z takiej właśnie gry go znamy. W końcówce meczu trochę zabrakło mu siły, ale to nie wypłynęło negatywnie na jego ocenę w tym meczu. Wywarł pozytywne wrażenie.

Jarosław Czarniecki (członek Rady Wspierającej) z Biłgoraja:

Łada była lepsza od Lutni o tę jedną bramkę. Stworzyła więcej sytuacji podbramkowych i wygrała zasłużenie. Nie był to jednak porywający mecz. Poziom spotkania był słaby. Ważne jest to, że Łada odniosła zwycięstwo. Gratuluję trenerowi tej drużyny, Ireneuszowi Zarczukowi, a także jego podopiecznym. Piłkarze z Biłgoraja ambitnie walczyli, to było widać. Życzyłbym sobie w tym meczu więcej piłkarstwa. Na boisku wyróżniali się trzej piłkarze Łady: Światosław Lawruk, Patryk Dorosz i Marek Pyda. Widać było zwłaszcza pozytywne boiskowe cwaniactwo, ogranie i doświadczenie Marka Pydy. W Ładzie widoczny był brak doświadczonego obrońcy, który byłby w stanie pokierować zespołem i wziąć ciężar gry na swoje barki. Odszedł Grzegorz Mulawa, a to duża strata. Młodzi obrońcy Łady grali w tym meczu dobrze, tylko przyklasnąć. 20-letni Piotr Mazurek nie zawiódł, choć na jego barki spadł spory ciężar odpowiedzialności za defensywną postawę drużyny.

MaSzt
poniedziałek, 8 sierpnia 2016

LUBELSKA IV LIGA
WYNIKI MECZÓW 1 KOLEJKI

sobota, 6 sierpnia 2016

Chełmianka Chełm 2 – 1 (2 – 0) Polesie Kock (godz. 15)
gole 1:0 Oleksij Prytuliak 11, 2:0 Przemysław Banaszak 28, 2:1 Piotr Struski 70

Stal Kraśnik 6 – 1 (2 – 0) Kryształ Werbkowice (godz. 15)
gole 1:0 Łukasz Mietlicki 23, 2:0 Daniel Szewc 28, 3:0 Filip Drozd 61, 4:0 Daniel Szewc 64, 4:1 Bartłomiej Reszczyński 74, 5:1 Daniel Szewc 78, 6:1 Karol Hudzik 81

Victoria Żmudź 0 – 2 (0 – 1) Hetman Zamość (godz. 17)
gole 0:1 Oleksij Rodewicz 4, 0:2 Oleksij Rodewicz 67

niedziela, 7 sierpnia 2016

Powiślak Końskowola 2 – 2 (1 – 1) Lublinianka Lublin (godz. 16)
gole 0:1 Kewin Okoń 17, 1:1 Michał Chwiszczuk 38, 1:2 Rafał Stępień 50, 2:2 Rafał Banaszek 90

Łada 1945 Biłgoraj 1 – 0 (1 – 0) Lutnia Piszczac (godz. 17)
gol 1:0 Marek Pyda 8 (z karnego)

POM Iskra Piotrowice 0 – 1 (0 – 1) Lewart Lubartów (godz. 17)
gol 0:1 Mateusz Kompanicki 43

Tomasovia Tomaszów Lubelski 1 – 2 (0 – 2) Kłos Gmina Chełm (godz. 17)
gole 0:1 Patryk Gierczak 20, 0:2 Łukasz Drzewicki 41, 1:2 Ireneusz Baran 77

Unia Hrubieszów 2 – 2 (2 – 0) Górnik II Łęczna (godz. 17)
gole 1:0 Dominik Karaszewski 14, 2:0 Patryk Krygiel 23, 2:1 Aleks Aftyka 61, 2:2 Piotr Okuniewicz 73 (z karnego)
czerwona kartka Adam Kędzierski (Górnik II) – w 80 minucie za drugą żółtą

Włodawianka Włodawa 5 – 1 (0 – 1) LKS Milanów (godz. 17)
gole 0:1 Mariusz Lecyk 10, 1:1 Daniel Gawroński 51 (z karnego), 2:1 Norbert Zdolski 73, 3:1 Daniel Gawroński 75, 4:1 Aleksander Borodijuk 83 (z karnego), 5:1 Adrian Szmytki 90