Stadion

Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Zamościu, zlokalizowany przy ulicy Królowej Jadwigi 8 jest głównym obiektem drużyny Hetmana Zamość. Stadion wchodzi w skład miejskiego kompleksu sportowego, który położony jest w samym centrum miasta, w pobliżu Starego Miasta i Parku Miejskiego oraz nad brzegiem rzeki Łabuńki. Oprócz stadionu kompleks OSiR tworzą również dwie hale widowiskowo-sportowe, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, tory łucznicze, obiekty lekkoatletyczne, a także baza hotelowa na 100 miejsc oraz gastronomiczna na 250 osób.

Stadion miejski w Zamościu powstał w latach 1934-37 jako stadion Wojskowego Klubu Sportowego oraz jako część tak zwanego Parku Sportowego. Po wojnie, w 1948 r. został przejęty w administrację przez miasto, a w 1955 r. został przekazany przez wojsko miastu w dzierżawę. W 1959 r. MON zrzekł się do niego prawa na rzecz Państwowej Miejskiej Rady Narodowej (pod warunkiem bezpłatnego udostępnienia klubowi sportowemu Technik). 3 lata wcześniej drewniana kryta trybuna została zastąpiona nową, większą. W 1980 r. powstała obecna kryta trybuna na 1000 miejsc, podniesiono koronę stadionu urządzając 10 tys. miejsc, a także 6-torową bieżnię i urządzenia lekkoatletyczne. W latach 1996-98 obiekt ponownie modernizowano, przekształcając go w stadion piłkarsko-lekkoatletyczny – jesienią 1997 r. pojawiła się nowa bieżnia tartanowa, 3 tys. plastikowych siedzisk, zainstalowano także 13 sterowanych komputerowo zraszaczy.

Boisko piłkarskie ma wymiary 102×66 m, w 2007 r. wg największej pojemności w swojej historii, stadion zajmował 23. miejsce w Polsce (12.500 widzów). Obecnie oficjalna pojemność to 7.600 osób.

Źródło: https://www.zamosciopedia.pl

Obiekty treningowe

Oprócz kompleksu OSiR przy ul. Królowej Jadwigi 8 Hetman ma do dyspozycji 5 boisk treningowych o wymiarach 68m x 150m z murawą z trawy naturalnej, znajdujących się w pobliżu Zalewu i zamojskiej Rotundy.