Hetman w liczbach

20/11/2023

Za nami udana runda jesienna sezonu 2023 / 2024, zimę spędzamy w fotelu lidera, czas więc na jej krótkie podsumowanie. Co przygotowaliśmy? Na początek garść statystyk drużynowych i indywidualnych.

Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, z przewagą 5 punktów nad drugą Huczwą Tyszowce. W 15 meczach zgromadziliśmy 40 punktów, notując bilans: 13 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Średnio zdobywaliśmy zatem 2,66 pkt na mecz.

Bilans bramkowy: 75 bramek zdobytych (średnia 5 na mecz) i 10 bramek straconych – co jest najlepszą ofensywą jak i defensywą w lidze. Do siatki częściej trafiliśmy w II połowie, kiedy zanotowaliśmy 41 bramek, natomiast w I połowie było to 34 trafienia. Jeśli chodzi o bramki stracone to rywale częściej trafiali przed przerwą: I połowa – 7 bramek, II połowa – 3 bramki.

Statystki drużynowe potwierdzają, że miejsce lidera jest jak najbardziej zasłużone, jednak nie zapominamy, że wiosną przed nami 15 bardzo ważnych spotkań.

 

A jak zamościanie prezentowali się indywidualnie? W tabeli umieściliśmy ich w kolejności minut spędzonych na boisku. W tej klasyfikacji przewodzi Maks Kostrubiec, jednak niemal identyczną liczbę minut zgromadził Rodion Serdiuk. Warto zauważyć, że ci obaj defensywni zawodnicy mogą pochwalić się bardzo dobrymi liczbami w ofensywie – do regularnych występów Rodion dołożył aż 7 bramek i 4 asysty, a Maks 6 asyst. W klasyfikacji najlepszego strzelca zdecydowanym liderem Sasza Kusch-Vasylyshyn, który z dorobkiem 23 trafień jest również najlepszym strzelcem ligi okręgowej. Jest moc! Ciekawie wygląda klasyfikacja kanadyjska, w której dzięki aż 14 asystom z Saszą zrównał się nasz kapitan, Patryk Miedźwiedź. Na wyróżnienie zasługują też Kamil Woźniak i Myron Vistovskij, którzy dołączyli do drużyny przed startem sezonu i mimo relatywnie niewielkiego czasu spędzonego na boisku, mogą pochwalić się naprawdę dobrymi liczbami – odpowiednio 6 bramkami i asystą oraz 1 bramką i 7 asystami. Warto też pochwalić naszych bramkarzy. 5-krotnie czyste konto zachował nasz podstawowy golkiper, Patryk Dobromilski, a 3-krotnie nasz młodzieżowiec, Kuba Bednarczyk.

NASTĘPNY MECZ

 

Tabela