Rehabilitacja Hetmana

28/10/2023

Do meczu z Victorią Łukowa Hetman przystępował po porażce z Pogonią 96 Łaszczówka 1:2. Natomiast Victoria na swoim koncie nie miała ani jednej porażki w rundzie jesiennej.

Victoria Łukowa – Hetman Zamość 0:3 (0:1)

Bramki: 21’ Miedzwiedź, 52’ Vasylyshyn, 85’ Herda

Hetman: Dobromilski – Herda, Materna, Oseła, Kostrubiec, Miedźwiedź, (87’ Woźniak), Baran (68’ Nowak), Łazar (90’ Bartecki), Chodacki (57’ Łapiński), Buczek (87’ Laskowski), Kushch-Vasylyshyn (76’ Vistovskyi)

Sędziował: Chmura

Żółta kartka: Łazar

Od początku spotkania było widać, że Hetman jest bardzo zmotywowany i przejął kontrolę nad meczem  jednak  pierwszym kwadransie żadnej ze stron nie udało się stworzyć dogodnej okazji do zdobycia gola. W 21. minucie biało zielono czerwoni wyszli na prowadzenie. Klasyczną kontrę po zagraniu Damiana Barana wykończył Patryk Miedźwiedź. Po zdobyciu bramki podopieczni Roberta Wieczerzaka już w pełni kontrolowali mecz nie dopuszczając zespołu z Łukowej do dogodnych sytuacji. Po rozpoczęciu drugiej odsłony obraz gry nie uległ zmianie. W 52. minucie było 2:0 dla Hetmana. Z asysty Miedźwiedzia skorzystał Vasylyshyn i umieścił piłkę w siatce. Wynik na 3:0 mógł dwukrotnie podwyższyć Myron Vistovskyi, ale swoich szans nie wykorzystał. Bliski powodzenia był także Oskar Łazar, ale jego strzał wylądował na słupku. Miejscowi praktycznie nie zagrozili bramce Patryka Dobromilskiego oddając w całym spotkaniu dwa celne strzały na bramkę. W 80. minucie przed kolejną szansą ponownie stanął Vistovskyi, ale i tym razem się pomylił. Pięć minut później do siatki trafił Michał Herda ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0 dla Hetmana.

Trener Robert Wieczerzak po meczu:

– Po słabym meczu z Pogonią Łaszczówka , chcieliśmy dobrze zareagować i zagrać dobry mecz i to się nam udało. Zagraliśmy jeden z najlepszych meczy w tej rundzie i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Skuteczność powinna być lepsza bo oprócz 3 bramek mieliśmy dużo sytuacji, ale brakowało

NASTĘPNY MECZ

Tabela