Runda jesienna w ocenie trenera i kapitana

28/11/2023

Czas na kolejną część podsumowania rundy. Tym razem ocenia ją trener Robert Wieczerzak, któremu zadaliśmy kilka pytań.
 
Jaką notę wystawiłby Pan swoim zawodnikom za pierwszą część sezonu?
– Runda jesienna w naszym wykonaniu była dobra. Mamy lidera i 5 punktów przewagi nad Huczwą Tyszowce, co umożliwia nam spokojną pracę w okresie zimowym. Przez całą rundę udało się utrzymać dobrą dyspozycję. Zaliczyliśmy jedną wpadkę z Pogonią Łaszczówka, ale tutaj zadecydowały nasze błędy indywidualne. Najlepszy atak i najlepsza obrona – to dało nam możliwość usadowienia się na pozycji lidera.
 
Najlepszy mecz jesienią?
 – Kilka meczów zagraliśmy bardzo dobrze, ale myślę, że najlepszy zagraliśmy z Victorią Łukowa. Spotkanie w trudnych warunkach, bardzo podmokłe boisko, do meczu przystępowaliśmy po porażce z Pogonią Łaszczówka. Chłopcy jednak zareagowali bardzo dobrze, kontrolowaliśmy całe spotkanie i pewnie wygraliśmy 3:0, choć sytuacji mieliśmy jeszcze sporo.
 
Kto w drużynie zrobił największy postęp?
– Myślę że sporo zawodników miało dobrą rundę. Bardzo dobrze do zespołu wkomponowali się Rodion Serdiuk i Sasha Kushch-Vasylyshyn, jednak według mnie największy postęp zrobił Mateusz Chodacki, rocznik 2006, nasz wychowanek, który już jest w stanie jako środkowy pomocnik poprowadzić naszą grę.
 
Jakie plany na rundę wiosenną?
 – W tej chwili mamy okres roztrenowania do 10 grudnia – odnowa biologiczna plus 2 treningi na boisku. Możliwe, że zagramy jeszcze jeden sparing, żeby zawodnicy, którzy grali mniej, złapali jeszcze trochę minut. Po tym okresie będziemy mieli przerwę. Treningi zaczniemy 10 stycznia, a sparingi mamy już zaplanowane. Jeśli chodzi o kadrę, będziemy rozmawiać z zawodnikami – jeśli ktoś będzie chciał odejść, będziemy szukali na tą pozycję nowego zawodnika, jednak dużych zmian w kadrze nie przewidujemy, jedynie delikatne korekty.
 
O krótkie podsumowanie rundy pokusił się również nasz kapitan, Patryk Miedźwiedź.
 
Jak ogólnie oceniasz rundę jesienną?
– Jeśli chodzi o mnie, to oceniam tę rundę na mocne 4+. Mimo, że po pierwszej rundzie mamy pozycję lidera, 5 punktów przewagi i strzelonych bramek tyle samo, co w całym poprzednim sezonie to uważam, że nasz zespół ma dużo większy potencjał niż to co pokazaliśmy jesienią. Dało się zauważyć w niejednym meczu, że mamy młody zespół, który wciąż się uczy i wciąż nabiera doświadczenia, ale z drugiej strony nie można przejść obojętnie obok pracy trenerów i drużyny, bo już na jesieni pokazaliśmy, że potrafimy i chcemy iść do przodu, dalej się rozwijać, a mamy ku temu możliwości. Szkoda punktów straconych z Omegą w pierwszej kolejce i z Pogonią Łaszczówka u siebie. Jeśli chodzi o mecz w Starym Zamościu, to uważam, że mogliśmy ten mecz wygrać bo sytuacje mieliśmy i byliśmy dwukrotnie na prowadzeniu. Natomiast jeśli chodzi o spotkanie u siebie z Pogonią, to uważam, że zagraliśmy wtedy najsłabszy mecz w tej rundzie i zasłużenie go przegraliśmy. Dlatego oceniam tę rundę na 4+.
 
Wasz najlepszy mecz rundy?
 – Z jednej strony najlogiczniej można by uznać mecze z Potokiem i Grafem za najlepsze, bo w wbiliśmy tym drużynom „dwucyfrówkę” i to mecz po meczu, ale dla mnie osobiście jednak zwycięstwa z Viktorią Łukowa i Huczwą Tyszowce czy nawet zwycięstwo z Gromem Różaniec w końcówce, gdzie zagraliśmy słabą drugą połowę, smakuje o wiele lepiej. Z drugiej strony nie strzela się dwucyfrowej liczby bramek w każdym spotkaniu, także każde to zwycięstwo było dla nas bardzo cenne i cieszyło równie mocno.
 
Która z drużyn sprawiła najwięcej problemów?
 – Największy problem mieliśmy w meczu z Pogonią Łaszczówka u siebie. Ale uważam, że problem leżał bardziej w sferze mentalnej niż piłkarskiej. Komunikacja nie była na odpowiednim poziomie, tak jak w wielu spotkaniach, do tego brak skupienia i bramki jakie straciliśmy sprawiły, że wkradła się nerwówka i nie udało nam się nawet zremisować. Tak jak wspomniałem wcześniej, był to nasz najsłabszy mecz w tej rundzie, a Pogoń wygrała zasłużenie.
 
Zajmujecie pozycję lidera po jesieni – jaka atmosfera panuje w szatni?
 – Tak, mamy lidera, jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, bo nikt nam za darmo tego nie dał. Wypracowaliśmy to ciężką pracą i swoją postawą na boisku. Kończymy tę rundę w bardzo dobrych humorach, ale tak naprawdę to dopiero połowa drogi. Jesień już za nami i skupiamy się nad tym co przed nami, a łatwo na pewno nie będzie. Tak jak wspomniałem przed sezonem, dla nas najważniejszy jest każdy kolejny mecz i zdobycie 3 punktów w każdym spotkaniu. Chcemy iść krok po kroku do przodu i musimy udowodnić w następnej rundzie, że ta drużyna zasługuje na awans. Przed sezonem dołączyło do nas paru chłopaków, którzy zdecydowali się pomóc drużynie za co trzeba im podziękować, bo niewątpliwie przyczynili się do tego, że jesteśmy liderem. Potem dołączył do nas jeszcze Damian Baran, który również nam pomógł. Jeśli chodzi o atmosferę w drużynie, to prawda, jest bardzo dobra, tak samo jak na linii zawodnicy – trenerzy. Wszyscy mamy jeden cel i jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie jak najlepszego klimatu w drużynie.

NASTĘPNY MECZ

Tabela