Inicjatorem utworzenia w Zamościu oddziału „Legia Soccer Schools” był Piotr Welcz. Pomysł zrodził się podczas wyjazdu dyrektora sportowego Hetmana Zamość do Danii wraz z ekipą menedżerów Legii na mecz tego zespołu w Lidze Europy.

Pomysł idealnie trafia w potrzeby najmłodszych adeptów piłki nożnej z Zamościa, ponieważ AMSPN Hetman Zamość szkoli dzieci od ósmego roku życia. Przedszkole piłkarskie Legii będzie uczyło piłkarskiego abecadła dzieci w wieku od 3 do 7 lat. – Legia Warszawa to w tej chwili najlepsza marka w Polsce, jeśli chodzi o piłkę nożną, zarówno od strony sportowej, jak i marketingowej. Chyba lepiej trafić nie mogliśmy, bo to aktualny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski, a przede wszystkim aktualny reprezentant w Lidze Mistrzów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy z takim klubem współpracować. Legia udziela nam całego now-how, natomiast pełne finansowanie ponosi Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość – powiedział Piotr Welcz.

W uroczystym otwarciu zamojskiego oddziału „Legia Soccer Schools” uczestniczyli młodzi adepci futbolu, ich rodzice, przedstawiciele Hetmana Zamość, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz menedżer do spraw projektu Legia Soccer Schools Marcin Harasimowicz.

Zajęcia w piłkarskim przedszkolu Legii prowadzili będą piłkarze Hetmana, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie w klubie z Warszawy. Zajęcia odbywać się będą na obiektach OSiR w poniedziałki o godz. 16.30. Trwać będą godzinę. Na razie otworzony został jeden oddział przedszkola, ale treningi prowadzone będą w piętnastoosobowych grupach. Wciąż przyjmowane są zapisy do szkółki. Wszyscy chętni mogą zapisywać swoje dzieci w wieku od 3 do 7 lat, logując się na stronie internetowej akademii (legiasoccerschools.zamosc.pl).

MaSzt
niedziela, 4 września 2016
fot. Tomasz Tomczewski („Kronika Tygodnia”)