W związku z pojawieniem się nieprecyzyjnych wiadomości oraz szeregu kontrowersji, wyrażanych głównie na forach internetowych, na temat obowiązkowego wprowadzenia Kart Kibica Hetmana Zamość, Zarząd Fundacji Klub Sportowy Hetman Zamość informuje, że w najbliższym czasie wyda stosowne oświadczenie w tej sprawie i wyjaśni wszelkie związane z nią kwestie.

Podkreślamy, że obowiązkowy system identyfikacji kibiców na meczach zaliczanych do imprez masowych, nie jest wymysłem władz klubu, lecz wynika z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (rozdział dotyczący piłki nożnej mężczyzn).

Jednocześnie przypominamy o obowiązku posiadania dowodów tożsamości w celu nabycia biletów i wejścia na stadion OSiR w Zamościu, w sobotę, 10 września na mecz z Ładą 1945 Biłgoraj (początek meczu o godz. 16.30).

Każdy pełnoletni kibic będzie mógł wejść na stadion wyłącznie z ważnym dowodem tożsamości, zawierającym aktualną fotografię (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy itp.). Bilety w kasach będzie można nabyć tylko za okazaniem owego dokumentu.

Osoby niepełnoletnie w wieku od 13 lat będą mogły nabyć bilet za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, którą muszą posiadać przy sobie także po wejściu na stadion. Dzieci, które nie ukończyły 13 roku życia, mogą wejść na stadion tylko z rodzicami lub prawnymi opiekunami.

W trakcie meczów na stadionie OSiR w Zamościu publiczność będzie monitorowana, dlatego widzowie wchodząc na stadion muszą się liczyć z tym, że zostaną zarejestrowani kamerą.