Za mecz z Włodawianką trener Krzysztof Rysak przyznał swoim podopiecznym jedną szóstkę i aż siedem piątek. Najwyższą z możliwych ocen otrzymał Anton Lucyk. Na pięć punktów szkoleniowiec ocenił zawodników, którzy plasowali się na siedmiu czołowych miejscach w naszej klasyfikacji na najlepszego piłkarza Hetmana Zamość w rundzie jesiennej, zatem w czołówce rankingu nic się nie zmieniło. Nadal prowadzi Rafał Turczyn (35 punktów), a tuż za nim sklasyfikowani są Patryk Kierepka (34,5) i Bartłomiej Mazur (33).

Patryk Kierepka – 5 punktów

Trener Krzysztof Rysak: Nie miał zbyt wiele pracy w tym spotkaniu. W kilku ważnych momentach zachował zimną krew. Dużo podpowiadał zawodnikom z obrony. Dwa razy powinien pewniej się zachować, wychodząc do dośrodkowania, ale na szczęście nie miało to najmniejszego znaczenia w perspektywie całego meczu.

Łukasz Bubeła – 5

Występował do 53 minuty. Nie popełniał błędów w defensywie. W ofensywie grał odważniej niż w poprzednich meczach. Był mocnym punktem naszego zespołu.

Szymon Płotnikiewicz – 4,5

Zmienił Łukasza Bubełę w 53 minucie. W tym sezonie tak długo jeszcze nie grał. Wcześniej zaliczył tylko zmianę taktyczną. We Włodawie zaprezentował bardzo poprawny występ. Kilka razy skutecznie interweniował. Dobrze się ustawiał w defensywie. Wygrywał pojedynki. To perspektywiczny zawodnik.

Bartłomiej Mazur – 5

Zaliczył asystę przy pierwszym golu. Po jego długim podaniu bramkę zdobył Dawid Daszkiewicz. Wraz z Szymonem Soleckim stanowił opokę naszej defensywy. Nawzajem bardzo dobrze się asekurowali. A mieli sporo roboty, zwłaszcza po długich zagraniach piłki przez bramkarza Włodawianki na 20, 25 metr. Wygrywał wiele pojedynków główkowych. Bardzo dobrze się ustawiał. Umiejętnie dyrygował grą linii defensywnej.

Szymon Solecki – 5

Z Bartkiem Mazurem tworzy bardzo zgraną parę środkowych obrońców. Dużo podpowiada młodszym kolegom z zespołu. Zwłaszcza zawodnicy, grający na bokach defensywy – Łukasz Bubeła i Dawid Daszkiewicz, wiele się od niego uczą. Profesjonalnie podchodzi do każdego spotkania. Tak tez zagrał na boisku we Włodawie.

Dawid Daszkiewicz – 5

To był wielki dzień dla tego 17-letniego chłopaka. Zdobył swoją pierwszą bramkę w zespole seniorów. Wyciagnął wnioski ze swoich poprzednich występów. Nie popełniał błędów, był dobrze ustawiony. Mimo niskiego wzrostu wygrał wiele pojedynków główkowych. Kilka razy bardzo fajnie włączył się do akcji ofensywnych. Jego występ we Włodawie oceniam pozytywnie. Z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Rafał Turczyn – 5

W każdym meczu ma utrudnione zadanie, ponieważ bez względu na to, na jakiej pozycji gra, rywale wyjątkowo się mobilizują przeciwko niemu, bo wiedzą, że jest zawodnikiem o nietuzinkowych umiejętnościach. Potwierdził to na boisku we Włodawie. Wygrywał wiele pojedynków, dośrodkowywał na pole karne, oddawał groźne strzały z dystansu, asystował przy bramkach. Jak zwykle wiele wniósł do poczynań zespołu.

Maciej Markowski – 4,5

Solidnie prezentował się w środkowej strefie boiska. Szybko operował piłką. Pozytywnie wypadł w defensywie. Wiele razy odbierał piłkę rywalom, rozgrywał ją pomysłowo. Tym razem zagrał pełne 90 minut. Był ważnym punktem naszej drużyny.

Łukasz Kamiński – 4,5

To piłkarz, który w każde spotkanie wkłada maksimum swoich umiejętności. Od pewnego czasu jest liderem naszej drugiej linii. Na boisku we Włodawie dobrze asekurował środkowych obrońców. Wygrywał wiele pojedynków, także główkowych. Inicjował mnóstwo akcji ofensywnych. Był widoczny na każdej pozycji w środkowej strefie boiska. Dobrze wywiązywał się z nakreślonych zadań taktycznych.

Damian Otręba – 3

Wszedł do gry na ostatnie dziesięć minut i czas doliczony, żeby powalczyć ze zrezygnowanymi już zawodnikami Włodawianki. Był aktywny, dynamiczny, dobrze rozgrywał piłkę, dośrodkowywał na pole karne. Dał dobrą zmianę.

Hubert Czady – 4,5

Zdawał sobie sprawę z tego, że musi szybciej operować piłką w środkowej strefie boiska. I robił to we Włodawie. Dobrze współpracował z Oleksijem Rodewiczem oraz partnerami ze środka pomocy. Ważne jest to, że zdobył bramkę na 2:0. Taki gol, strzelony na wyjeździe, dający dwubramkowe prowadzenie, daje zwykle drużynie sporo spokoju. Grał do 65 minuty, bo chciałem, żeby odpoczął. Jego obecność na boisku zawsze robi różnicę w naszej grze.

Błażej Omański – 4

Już nas przyzwyczaił do tego, że jeśli wchodzi na boisko z ławki rezerwowych, to wnosi do gry nową jakość, a niekiedy nawet zdobywa bramkę. Walczy o miejsce w podstawowym składzie. Jest bliski osiągnięcia celu, ale ja potrzebuję w drużynie także wartościowych zmienników. Na boisku wyróżnia go dynamika, zaangażowanie, ogromne poświęcenie. Z przyjemnością oglądam grę tego chłopaka, bo wkłada dużo serca w to, co robi.

Anton Lucyk – 6

Po raz drugi w tej rundzie oceniam występ swojego zawodnika na sześć punktów. Wcześniej szóstkę otrzymał bramkarz Patryk Kierepka za mecz z Powiślakiem w Końskowoli. Anton od samego początku do końca spotkania był bardzo aktywny. Wypracował jednego gola, przeprowadził wiele udanych akcji, wygrywał pojedynki, dobrze zagrywał piłkę do partnerów z zespołu, a dopełnieniem jego świetnego występu były dwa gole, które strzelił w końcówce. Te dwie bramki świadczyły o jego wysokich umiejętnościach technicznych.

Oleksij Rodewicz – 5

W każdym swoim występie ma coś do udowodnienia. Wszyscy co mecz czekają na jego kolejne gole. We Włodawie bramki nie zdobył, ale zagrał bardzo dobrze. Był aktywny, sprawiał sporo problemów obrońcom Włodawianki, wygrywał bardzo ważne pojedynki, także w powietrzu, potrafił zaatakować z różnych sektorów boiska.

Łukasz Fidler – 3,5

Zameldował się na boisku w 85 minucie. Zdołał wykonać cztery rajdy prawą stroną boiska. Zaliczył asystę przy bramce zdobytej przez Błażeja Omańskiego. W każdym spotkaniu chciałbym mieć zmienników o takiej jakości. Jego wejście do gry na kilka minut oceniam wysoko.