Piłkarze Hetmana Zamość mają za sobą pięć trudnych meczów. W szóstej kolejce czeka ich teoretycznie łatwiejsza przeprawa. Na mecz do Zamościa przyjedzie POM Iskra Piotrowice, który w tym sezonie powrócił do IV ligi, wygrywając lubelską klasę okręgową. W pięciu czwartoligowych spotkaniach zespół z Piotrowic, którego absolutnie nie można lekceważyć, zdobył tylko dwa punkty, strzelił dwa gole, a stracił aż dziewięć bramek. W poprzedniej kolejce przegrał na własnym stadionie aż 1:6 z Górnikiem II Łęczna. Hetman będzie miał więc w środę, 31 sierpnia o godz. 17 szansę na poprawienie swojego dorobku punktowego, a przede wszystkim – bramkowego. – Po jutrzejszym meczu spodziewam się przede wszystkim zwycięstwa, ciekawych składnych akcji i ofensywnej gry Hetmana – mówi Wojciech Rycak, były piłkarz Hetmana, jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w historii tego klubu, a dziś członek zarządu AMSPN Hetman Zamość oraz piłkarski wychowawca i trener zamojskiej młodzieży.

Jakie atuty przemawiają za Hetmanem? – Pozycja wicelidera tabeli, własne boisko oraz bardziej doświadczony i lepiej „poukładany” zespół – przekonuje Wojciech Rycak. I dodaje, że swoją wiedzę na temat zamojskiego zespołu czerpie m.in. z portalu kshetman.zamosc.pl. – Mam trochę zaległości, jeśli chodzi o oglądanie na żywo meczów Hetmana, ponieważ w sierpniu byłem na wczasach. Widziałem drużynę w meczu z Unią Hrubieszów. Nie był to łatwy mecz dla Hetmana, a Unia nie była łatwym przeciwnikiem. Początki zawsze są trudne, ale z każdym kolejnym meczem nasi piłkarze powinni grać lepiej. Ktoś kiedyś powiedział, że lepiej brzydko wygrywać niż ładnie przegrywać. Najważniejsze teraz są zwycięstwa, żeby drużyna była wysoko w tabeli po rundzie jesiennej. Jest nieźle, skoro działacze zakładali zdobycie w pięciu pierwszych meczach sezonu dwunastu punktów, a nasi piłkarze wywalczyli trzynaście – mówi Wojciech Rycak.

Były piłkarz Hetmana dostrzega więcej pozytywów. – Wszystkie transfery, które dokonała Fundacja Klub Sportowy Hetman Zamość, przynoszą zamojskiej piłce nożnej korzyści. Cieszy mnie to, że trener Krzysztof Rysak nie waha się stawiać na młodych wychowanków AMSPN Hetman. Przykładem jest Karol Bukowski, który właśnie wrócił do pierwszego zespołu. Cieszy mnie również powrót do gry po wyleczeniu kontuzji i świetna dyspozycja bramkarza Patryka Kierepki. Nie mam wątpliwości, że to, co się dzieje w klubie, zmierza w dobrym kierunku – podkreśla Wojciech Rycak.

W najbliższych meczach z niżej notowanymi przeciwnikami Hetman nie może sobie pozwolić na wpadkę. – Każda strata punktów będzie miała duże znaczenie w kontekście całych rozgrywek – twierdzi Wojciech Rycak.

Świadomi tego są także inni chętni do przyszłorocznych występów w III lidze. Dlatego jutro możemy się spodziewać ciekawych meczów w Chełmie i Żmudzi. Chełmianka Chełm zagra z Powiślakiem Końskowola, a Victoria Żmudź – ze Stalą Kraśnik. – Ze trzy, cztery najlepsze drużyny będą już uciekać z peletonu. Myślę, że zespoły te co tydzień będą zwiększały swoją przewagę nad pozostałymi zespołami. Rywalizacja wśród czołowych drużyn będzie wyrównana, a każda strata punktów będzie powodowała spore przetasowania na szczycie tabeli. Stawiam na zwycięstwa Chełmianki i Stali – przewiduje Wojciech Rycak.

Ciekawie zapowiadają się derby Zamojszczyzny, czyli mecz Unii Hrubieszów z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Wojciech Rycak stawia na podział punktów, choć spodziewa się tego, że żadna z drużyn nie będzie grała na remis. – Obserwuję uważnie poczynania tych zespołów, bo są z najbliższych miast. Obie drużyny wystartowały nie najlepiej. Ostatni mecz wyjazdowy Tomasovia wysoko przegrała. W Unii nastąpiła zmiana trenera. Zatem obie ekipy mają powody, żeby walczyć o trzy punkty. Obstawiam remis – mówi Wojciech Rycak.

 

PROGRAM SZÓSTEJ KOLEJKI ROZGRYWEK LUBELSKIEJ IV LIGI

środa, 31 sierpnia 2016

Polesie Kock – Lewart Lubartów (godz. 17)
Lublinianka Lublin – LKS Milanów (godz. 17)
Kryształ Werbkowice – Lutnia Piszczac (godz. 17)
Kłos Gmina Chełm – Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17)
Górnik II Łęczna – Włodawianka Włodawa (godz. 17)
Hetman Zamość – POM Iskra Piotrowice (godz. 17)
Chełmianka Chełm – Powiślak Końskowola (godz. 17)
Victoria Żmudź – Stal Kraśnik (godz. 17)
Unia Hrubieszów – Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 17)

MaSzt
wtorek, 30 sierpnia 2016