Za pomocą formularza kontaktowego, zamieszczonego na stronie kshetman.zamosc.pl, nadeszło do naszego klubu kilka interesujących pytań i sugestii. Nadesłali je internauci o imionach Bartosz (dwa pytania), Maciej, Piotr, Michał, Mateusz i Marcin. Do korespondencji odniósł się dyrektor sportowy Piotr Welcz.

 

Bartosz: Przydałby się jakiś program meczowy. Czy możliwe jest jego wydawanie przed każdym meczem w Zamościu?

Piotr Welcz: Oczywiście jest to bardzo pożyteczna rzecz dla każdego kibica. Nasze aktualne zasoby kadrowe nie pozwalają na jego redagowanie. Postaramy się, aby od rundy wiosennej coś takiego już funkcjonowało.

Bartosz: Czy klub mógłby pomyśleć o jakichś gadżetach dla maluchów?

– Zaczęliśmy od podstawowych gadżetów klubowych, jak szaliki, kubki, smycze, koszulki. W ostatnich dniach pojawiły się proporczyki. Sukcesywnie będziemy powiększać portfolio tych suwenirów. Weźmiemy pod uwagę tę sugestię, i przygotujemy coś dla maluchów w najbliższym czasie.

Maciej: Czy możliwe są relacje live z meczów Hetmana?

– To wymaga zaangażowania dodatkowych osób i oczywiście wiąże się z finansami. Będziemy się starali, w miarę możliwości, przeprowadzać takowe relacje z niektórych meczów. Jeśli są osoby, które na zasadzie wolontariatu byłyby zainteresowane takową pomocą, to prosimy o kontakt poprzez klubowego maila (Wydawnictwo „Izamarka”, redagujące stronę internetową klubu, jest w stanie przyjąć na płatny staż młodą osobę, chętną do zdobycia umiejętności dziennikarskich. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy – przyp. red.).

Piotr: Dlaczego nie można się dodzwonić pod podany na stronie internetowej numer klubowego telefonu?

– Mieliśmy drobne problemy techniczne z telefonem. Natomiast ważnym czynnikiem jest to, że z uwagi na koszty, nie mamy etatowego pracownika biura, a osoba, która użytkuje ten telefon, jest pochłonięta swoimi nominalnymi obowiązkami służbowymi, dlatego też nie zawsze jest w stanie go odebrać. Będziemy się w starali w nowym roku usprawnić ten aspekt. Na tę chwilę prosimy o wyrozumiałość. Na pewno jeśli nie odbierzemy, to będziemy starali się zadzwonić na numer, który zapisze się w pamięci naszego telefonu. Zapraszamy też do kontaktu poprzez maila klubowego (sekretariat@test1.pila.pl).

Michał: Czy jest szansa, by do Hetmana wrócili tacy zawodnicy, jak Mateusz Prus, Kamil Rozmus, Rafał Kycko i Mateusz Herda?

– Z trzema spośród tych czterech zawodników rozmawiałem osobiście przed rozpoczęciem sezonu. Niestety, każdy z trójki Rafał Kycko, Mateusz Herda i Mateusz Prus chciał mierzyć się na poziomie wyższym niż IV liga. Każdy z nich nie wyklucza jednak powrotu do Zamościa, po uzyskanym awansie do III ligi. Jeśli chodzi o Kamila Rozmusa, to ten chłopak też ma wyższe ambicje i umiejętności niż na IV ligę. Ponoć na dobre zadomowił się w Łodzi.

Mateusz: Dlaczego ochrona przed meczem sprawdza kobietom torebki i każe zwykłym kibicom pokazywać, co mają w kieszeniach, natomiast kibole bezkarnie wnoszą na stadion niedozwolone środki pirotechniczne i inne niebezpieczne przedmioty?

– Każda z osób wchodzących na stadion jest poddawana tym samym procedurom przeszukania. Niestety, po ostatnim meczu z Ładą okazało się, że kibice ultras Łady wykazali się wysoką przebiegłością. Jak informowała mnie ochrona, post factum zdiagnozowała, że kibice Łady poprzyklejali race do swoich przysłowiowych „czterech liter”, tudzież innych intymnych części ciała. Świadczą o tym porzucone na sektorze taśmy klejące. Ponadto race były umieszczone w rurkach drzewców flag. Jak pokazują te kuriozalne sposoby, ochrona musi na przyszłość wykazać się jeszcze większą determinacją. Będzie już wyposażona w wykrywacze materiałów pirotechnicznych. Nigdy nie wiadomo, co jeszcze ultrasi mogą wymyślić, aby przechytrzyć ochronę. Słyszałem o przypadkach na innych stadionach chowania na sektorze materiałów kilka dni przed meczem. Tak czy siak, będziemy bezwzględni w kontrolach, gdyż następnym razem nasz klub poniesie surową karę.

Marcin: Dlaczego na oficjalnej stronie internetowej klubu nie ma możliwości komentowania artykułów?

– Jesteśmy przeciwnikami publikowania na stronie anonimowych komentarzy, gdyż obserwujemy to, co się dzieje na innych zamojskich portalach. Jesteśmy przygotowani na konstruktywną krytykę bądź merytoryczne sugestie. Niestety, najczęściej komentarze sprowadzają się do klasycznego hejtu zakompleksionych bądź zawistnych anonimowych ludzi, których nadrzędnym celem jest destrukcja. Każde niepowodzenie naszego klubu jest dla nich pożywką. Jeśli ktoś chce coś nam konkretnego przekazać, to zapraszamy do skorzystania z klubowego adresu mailowego – sekretariat@test1.pila.pl lub formularza kontaktowego, zamieszczonego na naszej oficjalnej stronie internetowej. Wszyscy, którzy w tym momencie są zaangażowani w projekt KS Hetman, pracują na 120 % swoich możliwości i potrzebują przede wszystkim wsparcia, a nie hejtu.

MaSzt
środa, 22 września 2016