O żadnym pechu nie może być mowy! W trzynastej kolejce trzeciej ligi (gr. IV) Hetman Zamość podejmuje Wisłokę Dębica.

Biało-zieloni zgromadzili dotychczas 18 pkt. (4 zwycięstwa – 6 remisów – 2 porażki) i w ligowej tabeli zajmują miejsce tuż nad nami. Warto zwrócić uwagę, że zespół prowadzony przez Dariusza Kantora wraz ze Stalą Kraśnik, Motorem Lublin i Wólczanką Wólka Pełkińska może pochwalić się najskuteczniejszą defensywą w lidze. Tylko dziewięć straconych goli w dwunastu grach to na pewno wynik nieprzypadkowy. W pięciu spotkaniach wyjazdowych Wisłoka jeszcze nie wygrała, notując cztery remisy i porażkę. Bilans bramkowy meczów w gościach (2:3) jasno wskazuje, że jest to zespół, który przede wszystkim stara się skutecznie bronić, a dopiero później myśleć o strzelaniu goli. Miejmy nadzieję, że po pięciu meczach bez wygranej biało-zielono-czerwoni znów pokażą piłkarską jakość na wagę trzech punktów.

Strzelcy Wisłoki Dębica: 4 – Sebastian Fedan, 3 – Damian Łanucha, Dawid Sojda, 2 – Michał Domański, Damian Lubera, 1 – Kacper Maik, Krzysztof Wrzosek.

Strzelcy Hetmana Zamość: 6 – Kamil Oziemczuk, 5 – Paweł Myśliwiecki, 3 – Bruno Wacławek, 1 – Rafał Kursa, Rafał Kycko, Michał Skiba.

Sebastian Fedan, Damian Łanucha i Kacper Maik nie zagrają z powodu czterech żółtych kartek. W naszym zespole z tego samego powodu nie wystąpią Jakub Buczek i Damian Pupeć.

Po raz ostatni Wisłoka gościła w Zamościu 11 maja 2008 roku. Wówczas w meczu 28 kolejki III ligi (gr. IV) Hetman wygrał 5:0 (Sękowski 20, Nakoulma 29, 69, 79, Jaworski 84), a w 66 min. na boisko wszedł Rafał Turczyn. Oczywiście nikt z kibiców nie żąda powtórzenia tego wyniku, ale jednocześnie nie ukrywamy, że i tym razem liczymy na zwycięsto biało-zielono – czerwonych.

A poniżej ciekawa przedmeczowa wypowiedź, której Tomasz Sak udzielił jednemu z lokalnych czasopism.

– Oczywiście, że dostrzegamy problem, jednak o żadnych personalnych decyzjach nie ma mowy. Spokojnie. Przypomnę tylko, że jako beniaminek dysponujemy budżetem sytuującym nas w dolnej połówce tabeli trzeciej ligi. Nasz piłkarski potencjał oceniamy jednak dużo wyżej i dlatego pięć meczów bez wygranej nas niepokoi. W Klubie jest wszystko poukładane, zaplecza treningowego oraz technicznego może nam pozazdrościć wiele klubów, piłkarze oraz sztab otrzymują swoje wynagrodzenia co do złotówki i w terminie. Dlatego też nie ma mowy o tym, że przyczyna słabszych wyników jest pozasportowa. Oglądałem wszystkie mecze Hetmana, mam swoje spostrzeżenia i kilka uwag, które już przekazałem trenerowi Ziarkowskiemu. Jesteśmy po długiej rzeczowej rozmowie i co ważne, wiele wniosków mamy podobnych. Gramy dla kibiców, a kibic oczekuje od swojego zespołu przede wszystkim maksymalnego zaangażowania i poświęcenia. Gry z charakterem i z nastawieniem, że wychodzimy na boisko, by wygrać. Oczekuję, że z Wisłoką wybiegnie na boisko zespół zdeterminowany i gryzący trawę, bo tego mi w Krakowie brakowało – powiedział Wiceprezes Hetmana Tomasz Sak.

Mecz sędziuje Łukasz Królczyk z Nowego Targu.

Harmonogram 13 kolejki:

SOBOTA

Podhale Nowy Targ – Sokół Sieniawa (14:00)

Wólczanka Wólka Pełkińska – Jutrzenka Giebułtów (14:00)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm (15:00),

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica (15:00),

Avia Świdnik – Wisła Puławy (15:00),

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Sandomierz (15:00),

Motor Lublin – Korona II Kielce  (17:00).

NIEDZIELA

Stal Kraśnik – Hutnik Kraków (15:00)

Orlęta Radzyń Podlaski – Siarka Tarnobrzeg (15:00)

za www.90minut.pl