Lepszego momentu na przełamanie w tej rundzie Hetman mieć już pewnie nie będzie. W sobotę o 14.00 o w ramach 15 kolejki III ligi (gr. IV) zagramy derbowe spotkanie z Chełmianką Chełm.

Z biało-zielonymi walczymy nie tylko o ligowe punkty, ale mamy również do wyrównania spore rachunki. W ostatnim pojedynku obu ekip w rozgrywkach Pucharu Polski przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach 2:3 (1:1), tracąc dwie bramki w ostatnich minutach. Co ciekawe, do stanu 2:2 doprowadził Przemysław Koszel, który tym razem zagra w barwach biało-zielono-czerwonych. Nie tylko to uległo zmianie w ostatnim czasie. Po ośmiu latach pracy z klubem z Chełma pożegnał się trener Artur Bożyk, którego zastąpił Tomasz Złomańczuk.

 W dotychczasowych czternastu spotkaniach Chełmianka uzbierała 8 punktów, na co złożyła się jedna wygrana,  pięć remisów i osiem porażek. Hetman czeka na komplet punktów od siedmiu kolejek, natomiast nasi rywale nie zaznali smaku zwycięstwa od kolejek dziesięciu.

Najskuteczniejsi gracze Chełmianki to Wołodymyr Hładkyj – 5 bramek i Patryk Czułowski – 3 bramki. Dwa gole ma natomiast na koncie Norbert Myszka, który w sezonie 2016/2017 reprezentował barwy Hetmana Zamość.

Sędzią meczu będzie Arkadiusz Nestorowicz z Białej Podlaskiej.

PRZYPOMINAMY, ŻE SPOTKANIE HETMAN – CHEŁMIANKA JEST IMPREZĄ MASOWĄ PODWYŻSZONEGO RYZYKA.
W związku z powyższym udostępnione na stadionie zostanie 2000 miejsc wg planu poniżej. Przypominamy też, że na takim spotkaniu obowiązują szczególne zasady, min: każdy uczestnik musi posiadać dokument tożsamości (ze zdjęciem), małoletni do lat 13 mogą wejść tylko pod opieką osoby pełnoletniej, zabrania się wnoszenia broni, przedmiotów niebezpiecznych, art. pirotechnicznych, napojów alkoholowych. Na stadionie obowiązuje zakaz korzystania z innych miejsc, niż te udostępnione przez Organizatora, czyli przez Hetman Zamość. Wszystkie inne ważne kwestie, z którymi również warto się zapoznać, będą dostępne na wywieszonych regulaminach imprezy masowej dostępnych przy wejściach na stadion.

WIDZIMY SIĘ WSZYSCY W SOBOTĘ O 14.00 PRZY KJ 8 i WSPIERAMY GŁOŚNYM DOPINGIEM HETMANA ZAMOŚĆ!

15 kolejka (2-3 listopada)

SOBOTA

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm (14:00)

Avia Świdnik – Korona II Kielce (14:00)

Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg (14:00)

Podlasie Biała Podlaska – Sokół Sieniawa (14:00)

Wisła Puławy – Wólczanka Wólka Pełkińska (14:30)

Motor Lublin – Wisłoka Dębica (17:00)

NIEDZIELA

Orlęta Radzyń Podlaski  – Hutnik Kraków (12:00)

Stal Kraśnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (14:00)

Wisła Sandomierz – Jutrzenka Giebułtów (14:00)