To będzie gorąca środa, nie tylko z tego względu, że skwar za oknem ogromny. Już o 17.30 przy KJ8 Finał Wojewódzki Pucharu Polski LZPN Hetman Zamość – Chełmianka Chełm. Nie musimy dodawać, że w sezonie, w którym wywalczyliśmy awans, mamy też chętkę na Puchar Polski. A ewentualna wygrana otwiera nam bramy do starcia z najlepszymi drużynami w kraju. 
– Jesteśmy już po odprawie. Znamy mocne i słabe strony przeciwnika. I cóż dodać, wychodzimy walczyć o wygraną. Na pewno nas na nią stać – zapewnia trener Jacek Ziarkowski. – Chełmianka to zespół, z którym nigdy nie gra się łatwo. Podobnie jak w meczu z Orlętami nie spodziewam się wielu goli w tym meczu – dodaje szkoleniowiec biało-zielono-czerwonych.

Do kadry meczowej wraca Dawid Skoczylas, natomiast zabraknie w niej Rafała Turczyna i Pawła Myśliwieckiego.

– Cały czas musimy pracować nad fazą finalizacji naszych akcji. Z tworzeniem sytuacji nie mamy problemu, gorzej z zachowaniem zimnej krwi pod bramką przeciwnika – przyznaje Artur Bożyk, szkoleniowiec klubu z Chełma. – Mamy też swoje problemy kadrowe i na pewno będziemy sobie musieli radzić bez podstawowych zawodników. Tak samo było jednak w Sandomierzu, wiec damy radę. Hetman to bardzo doświadczony zespół, który ma w składzie wielu graczy z przeszłością w wyższych ligach. Dodatkowo ma też atut swojego boiska. Mimo wszystko my też chcemy zakończyć sezon pozytywnym akcentem – dodaje trener trzecioligowca na łamach „Dziennika Wschodniego”.

Oczywiście dodatkowym smaczkiem pucharowej rywalizacji jest starcie obu trenerów, którzy w przeszłości (1999-2001) byli kolegami z boiska, grając w barwach Hetmana. Który z panów będzie cieszył się po meczu, przekonamy się już za kilka godzin.

W przypadku remisu, zarządzona zostanie dogrywka 2×15 minut, a jeżeli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, to zobaczymy rzuty karne.

Sędzią meczu jest Piotr Kozłowski z Lublina.
Sponsorem meczu jest firma Outletmedia.pl
Relację live przeprowadzi na swoim profilu FB „Nowy Kurier Zamojski”.