Trzy punkty, dwanaście strzelonych bramek i przekroczona bariera stu goli w sezonie. Hetman w 28 kolejce rozgromił Huczwę Tyszowce 12:0 (6:0). Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Olszak, trzykrotnie Kamil Oziemczuk, po dwa trafienia zaliczyli Cezary Pęcak i Kacper Kopyciński, a jedno Rafał Kycko.

  W drużynie Marcina Łysia wystąpiło wielu graczy związanych w przeszłości z naszym klubem oraz z AMSPN Hetman Zamość i nie będą oni z pewnością miło wspominać powrotu na stadion przy KJ8. Zanim Kacper Roczniak obronił pierwsze uderzenie, było już 3:0, a gole padały w podobnych okolicznościach. Nasi gracze słali prostopadłe zagrania z drugiej linii, napastnicy uprzedzali statycznych obrońców Huczwy i piłka wpadała do siatki. Czwarty gol to lob Oliego w poprzeczkę i dobitka Oziema, a później dwukrotnie próbkę swoich możliwości dał Czarek Pęcak, skutecznie kończąc akcje z lewego skrzydła. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Hetman nadal grając bez stuprocentowego zaangażowania, zdobywał kolejne bramki i po godzinie gry mieliśmy na tablicy już dwucyfrówkę.

Po 28 kolejkach w klasyfikacji strzelców IV ligi na czele znajdują się Olszak z Oziemczukiem – po 23 bramki. Ściga ich Damian Koprucha z Powiślaka – 22 gole.

– Ten wynik to i tak najniższy wymiar kary, bo ani przez moment nie graliśmy ze stuprocentowym zaangażowaniem. Po prostu sytuacja tego nie wymagała. Cieszę się, że nastrzelaliśmy tych goli, bo gra się dla kibiców, a przeciwnik pozwolił nam na bardzo wiele – skomentował mecz trener Jacek Ziarkowski.

Hetman Zamość – Huczwa Tyszowce 12:0 (6:0)

Bramki:Olszak (4, 6, 72, 88), Kopyciński (8, 58), Oziemczuk (16, 60, 85), Pęcak (22, 24), Kycko (47),

Hetman: Kowalczyk – Kopyciński, Żmuda, Kanarek (46 Dudek), Słotwiński, Oziemczuk, Buczek (46 Pupeć), Skiba, Pęcak, Rusiecki (46 Kycko), Olszak.

Huczwa:Roczniak – Okalski, Miedźwiedź, Anioł (46 Melnyk), Baran – Maliszewski (29 Piatnoczka), Krosman, Dworak, Denkiewicz, Droździel (63 Świątek) – Ziółkowski.

Żółte kartki: Słotwiński – Droździel.

Sędziował:Sylwester Wuczko (Lublin).

W 29 kolejce Hetman zagra w sobotę o 17.30 na wyjeździe z Polesiem Kock.