Choć żyjemy już środowym finałem Pucharu Polski z Chełmianką, to wcześniej czeka nas wyjazdowy mecz ligowy z Polesiem Kock.

Nasz sobotni rywal po 28 kolejkach zajmuje czternaste miejsce z dorobkiem 23 pkt. i bilansem bramkowym 32:57. Najskuteczniejszymi graczami w zespole Grzegorza Białka są Szymon Bielecki i Grzegorz Misiarz – po 5 goli. W kadrze Polesia jest Barnor Bright, który w poprzedniej rundzie reprezentował barwy naszego zespołu.

W rundzie wiosennej drużyna z Kocka w dwunastu meczach zgromadziła 13 punktów. Jesienią przy Królowej Jadwigi 8 Hetman wygrał 3:1 (1:0).

Hetman Zamość – Polesie Kock 3:1 (1:0)

Bramki: Wójcik (38 – samobójcza), Oziemczuk (48, 90+2) – Duduś (55).

Hetman: Kowalczyk – Byszewski, Dudek, Żmuda, Daszkiewicz, Skoczylas, Kycko (88 Bright), Kanarek (71 Pupeć), Oziemczuk, Turczyn, Olszak (71 Skiba).

Polesie: Zapał – Kamiński, Cybul, Krupski (79 Kozłowski), Misiarz, Wójcik, Duduś, Maciej Skrzypek, Dobosz, Al-Swaiti (83 Bielecki), Michał Skrzypek (88 Nowakowski).

– Pewnie, że w głowach rozgrywamy już mecz z Chełmianką, ale to wcale nie oznacza odpuszczania w lidze. Tak jak mówiłem wcześniej, chcemy wygrywać do końca – mówi trener Jacek Ziarkowski. – Zgodnie z zapowiedzią rotujemy składem i podobnie będzie w Kocku. Tym bardziej, że w środę potrzebna nam będzie świeżość.

Sędzią sobotniego spotkania będzie Rafał Reszka z Lublina. Pierwszy gwizdek o 17.30. Nie ukrywamy, że każde inne rozstrzygnięcie niż pewna wygrana biało-zielono-czerwonych byłaby prawdziwą sensacją.