Nie jest dane kibicom biało-zielono-czerwonych odpocząć od piłkarskich emocji. I dobrze!

Już w środę o 17.30, w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu LZPN Hetman zagra przy KJ8 z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski.

Nasz pucharowy rywal na dwie kolejki przed zakończeniem trzecioligowych rozgrywek zajmuje dziewiąte miejsce, mając na koncie 40 punktów (9 zwycięstw, 13 remisów, 10 porażek) i bilans bramkowy 39:49. Jeżeli zaś weźmiemy pod uwagę tylko rundę wiosenną, to zespół z Podlasia w piętnastu grach zgromadził 13 punktów (3 zwycięstwa – 4 remisy – 8 porażek). Najlepszymi strzelcami biało-zielonych są: Maciej Wojczuk – 9, Karol Kalita – 6 i Karol Rycaj – 5 bramek. Trenerem Orląt jest natomiast były długoletni gracz tego klubu – Rafał Borysiuk. W drodze do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim ekipa z Radzynia Podlaskiego pokonała trzecioligowe Podlasie Biała Podlaska 2:1 (po dogrywce) oraz Bizona Jeleniec (klasa okręgowa) 2:1. Ostatnie starcia między Hetmanem Zamość a Orlętami Radzyń Podlaski miało miejsce w sezonie 2007/2008. 15 sierpnia 2007 r. przy KJ 8 Hetman wygrał 3:0, a bramki zdobyli: Serges Kiema 21, 51 i Tomasz Łuczywek 31.  Mecz oglądało 1800 widzów. Nie mamy nic przeciwko temu, aby w środę było podobnie…

W rundzie wiosennej na wyjeździe (22 marca 2008) padł remis 1:1 (Chyła 45 – z karnego – Osuch 27). W pojedynku tym 90 minut zagrał Rafał Turczyn.

1-DSC_0358

– Na pewno przed nami trudne zadanie. Podejmujemy zespół, który gra klasę wyżej, a do tego mamy trochę problemów kadrowych. Ale nie zmienia to faktu, że wyjdziemy na murawę, aby wygrać – zapewnia trener Jacek Ziarkowski. – W drużynie jest pełna mobilizacja. Rozgrywki Pucharu Polski mają dla nas duże znaczenie i  na pewno damy z siebie wszystko.

Przed meczem i w przerwie w budce technicznej na koronie stadionu do nabycia będzie drygi numer oficjalnego magazynu klubowego „Hetman Wielki Koronny”, a w środku sporo ciekawych artykułów i zdjęć.

1-biuletyn

Wszystkich sympatyków Hetmana informujemy, że w czasie meczu z Orlętami wolontariusze – uczniowie Gimnazjum w Starym Zamościu zbierać będą złotówki w ramach Kampanii KILOMETRY DOBRA dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy!

Bilety na mecz – 5 zł.