Akurat tego meczu specjalnie zapowiadać nie trzeba. W sobotę o 17.00 Hetman zagra na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej nie było chyba nikogo, kto zaryzykowałby stwierdzenie, że 25 maja naprzeciw biało-zielono-czerwonych wybiegnie druga siła ligi.  Tymczasem derby urosły do rangi starcia dwóch najlepszych drużyn w rundzie rewanżowej.

Wiosenna tabela (za www.90minut.pl) naszej ligi wygląda następująco:

Screenshot_2019-05-23 90minut plJak widać, nasz najbliższy rywal w dziesięciu meczach stracił ledwie siedem goli. Mamy nadzieję, że zespół Jacka Ziarkowskiego przyczyni się do znacznego pogorszenia tej statystyki. Tym bardziej, że kolejna okazja do walki o ligowe punkty w przyszłym roku na pewno nie nastąpi.

 DSC_0366

– To taki mecz, że nikogo motywować specjalnie nie trzeba. Dostrzegam w zawodnikach lekki dreszczyk emocji, ale znacznie więcej w nas złości po przegranej z Górnikiem. Powinno się to przekuć na agresywność w meczu z Ładą. Nie zamierzam zmieniać zasad na to spotkanie, dalej więc będą rotacje w składzie – zapowiada trener Jacek Ziarkowski.

DSC_0564

– Wiemy z kim gramy, ale zamierzamy powalczyć. To dla obu zespołów będzie z pewnością mecz ważniejszy niż wszystkie inne. Jesteśmy w gazie, chcemy pokazać dobrą piłkę. Myślę, że najwięcej skorzystają na tym kibice… – a tak na łamach jednej z gazet o sobotnim meczu mówi trener Łady Bartłomiej Kowalik.

Najlepszym strzelcem naszego derbowego rywala jest Patryk Dorosz – 12 goli. 9 na koncie ma natomiast Przemysław Krzyszycha. Dla porównania 20 trafień zaliczył Kamil Oziemczuk, 19 Paweł Mysliwiecki, a 17 Mateusz Olszak.

Jesienią w Zamościu górą był Hetman, wygrywając bardzo pewnie 4:1 (4:0). Bramki strzelali: Kanarek (10 – z karnego), Turczyn (26), Kycko (42), Olszak (44) – Kuliński (58).

Hetman grał w składzie: Kowalczyk – Kanarek, Dudek, Żmuda, Daszkiewicz (87 Pupeć) – Turczyn (70 Barnor), Kycko (90 Markowski), Myśliwiecki, Byszewski, Skoczylas (90 Mazurek) – Olszak (62 Skiba).

DSC_0343

 

Awans do trzeciej ligi już mamy, a szlachectwo zobowiązuje. Ten mecz musimy wygrać!

 

KS Hetman Zamość, fot. „Kronika Tygodnia”