Remis na Rotundzie

03/06/2023

Podopieczni Roberta Wieczarzaka rozegrali swój pierwszy mecz o ligowe punkty na boisku treningowym przy Rotundzie. Przeciwnikiem zamościan była zajmująca piąte miejsce w ligowej tabeli Unia Hrubieszów.

Hetman Zamość – Unia Hrubieszów 1:1 (0:1)

Bramki: 75’ Miedźwiedź  – 22’ Karaszewski

Hetman: Szewc – Kostrubiec (53’ Nowak), Butenko, Oseła, Zakrzewski, Ciurysek (46’ Buczek), Laskowski (80’ Chodacki), Łazar (60’ Serafin), Łapiński, Miedźwiedź, Wołoch (75’ Vistovskyi)

Żółte kartki: Buczek, Oseła, Vistowskyi

Sędziował: Hubert Chmura

 

Początek spotkania to optyczna przewaga gości, którą podopieczni Waldemara Koguta udokumentowali kilkoma stałymi fragmentami gry. Po stronie Hetmana aktywny był Patryk Miedzwiedź, który próbował zaskoczyć strzałem z dystansu bramkarza przyjezdnych. W 22. minucie  zamojskim kibicom przypomniał o sobie Dominik Karaszewski, który wykorzystał błąd defensywy Hetmana i strzałem „za kołnierz” pokonał Bartłomieja Szewca. W dalszej części gry Hetman próbował znaleźć sposób na hrubieszowian, ale szczelna defensywa gości nie dała się zaskoczyć. Końcowe minuty pierwszej połowy nie przyniosły zmiany wyniku i Unia choć skromnie, to zasłużenie prowadziła w Zamościu.

W drugiej połowie to Hetman starał się nadawać ton grze i jako pierwszy zagroził bramce Mikołaja Grzędy, ale dobrej sytuacji w 50. minucie nie wykorzystał Sebastian Łapiński. Sytuacja „Łapy” nie była jedyną w pierwszej części drugiej połowy, jednak w każdej brakowało postawienia przysłowiowej „kropki nad i”. W 73. minucie przed doskonałą szansą stanął Miedzwiedź, jednak niepotrzebnie wykładał piłkę do Adriana Wołocha, który swoją okazję zaprzepaścił. Patryk zrehabilitował się dwie minuty później, kiedy po akcji lewą stroną boiska wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza Unii.  Ostatni kwadrans meczu to przewaga Hetmana, ale mimo stwarzanych szans zamościanie nie znaleźli drogo do bramki Grzędy i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W kolejnym meczu Hetman zagra na wyjeździe z zamykającym tabelę Orkanem Bełżec. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 17:00.

Mecz ocenia trener Robert Wieczerzak:

– Dzisiaj zagraliśmy pierwszy mecz na boiskach treningowych Hetmana i trochę nam to nie wyszło. Remisujemy z Unią po spotkaniu wielu niewykorzystanych sytuacji, szkoda, bo z przebiegu meczu na te 3 punkty zasłużyliśmy. Brakowało nam dobrych wyborów przy finalizacji i to zadecydowało o wyniku końcowym. Dziękujemy Unii za mecz, przed nami tydzień pracy, a w Bełżcu chcemy powalczyć o 3 punkty.

NASTĘPNY MECZ

Tabela