Pewna wygrana Hetmana

20/05/2023

Pewnie i bez większych problemów wygrywamy w 25. kolejce klasy okręgowej z Włókniarzem Frampol 4:1, w pełni rewanżując się za bezbramkowy remis w rundzie jesiennej.

Hetman Zamość – Włókniarz Frampol 4:1 (3:1)

Bramki: 5’, Oseła (k), 24’ Butenko (k), 26’ Nowak, 59’ Łazar – 45’ Kawęcki

Hetman: Ochal – Kostrubiec, Butenko, Oseła (46’ Materna), Zakrzewski, Ciurysek, Buczek (66’ Chodacki), Łazar, Nowak (66’ Vistovskij), Miedźwiedź, Wołoch (72’ Serafin)

Żółte kartki: Buczek

Sędziował: Kacper Gil

Hetman bardzo szybko „ustawił” sobie spotkanie. Już pięć minut po pierwszym gwizdku wynik z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na Macieju Nowaku, otworzył niezawodny Wojciech Oseła. Po 25 minutach było już 2:0 – ponownie rzut karny, tym razem po fauli na Maksymilianie Kostrubcu i do siatki trafił Nazar Butenko. Biało-zielono-czerwoni nie zwalniali tempa i po zaledwie dwóch minutach prowadzili już 3:0. Znów w roli głównej wystąpil Maks Kostrubiec, który zagrał z lewego skrzydła do wbiegającego Macieja Nowaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Przyjezdnym jeszcze przed przerwą udało się zdobyć, jak się później okazało honorową bramkę, której autorem był Łukasz Kawęcki. W drugiej odsłonie Hetman stworzył jeszcze kilka dogodnych sytuacji, z których padła jednak już tylko jedna bramka, kiedy wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego ustalił Oskar Łazar w 59. minucie.

Mecz podsumowuje trener Robert Wieczerzak:

– Po dobrym meczu pewnie pokonujemy Włókniarz Frampol. Wynik 4:1 na pewno cieszy, ale oprócz tego było jeszcze sporo sytuacji bramkowych, które mogły podwyższyć wynik. Dzisiaj dostali szansę zawodnicy którzy mniej grali: Filip Ochal, Nazar Butenko, Bartek Ciurysek, Filip Zakrzewski i myślę, że zaprezentowali się dobrze. W drugiej połowie debiutował nasz zdolny junior Myron Wistovskij, który zagrał fajne 25 minut. Zagraliśmy dziś dobry mecz, zgarniając pewny komplet punktów, a od poniedziałku przygotowujemy się do meczu z Tanwią. W mojej ocenie będzie to dla nas trudny pojedynek.

W kolejnym meczu zmierzymy się na wyjeździe z Tanwią Majdan Stary – spotkanie odbędzie się 28 maja (niedziela), o godzinie 16:00.

NASTĘPNY MECZ

Tabela