Jutro (sobota, 20 sierpnia) zamojscy kibice z pewnością nie będą musieli narzekać na pogodę. Według prognoz mecz Hetmana Zamość ze Stalą Kraśnik, a więc dwóch najwyżej sklasyfikowanych w tabeli IV ligi drużyn, rozgrywany będzie w temperaturze 27 stopni Celsjusza, przy niemalże bezchmurnym niebie. Frekwencja na szlagierze czwartej kolejki rozgrywek IV ligi powinna więc zadowolić piłkarzy, szkoleniowców i działaczy zamojskiego klubu. Co zamierzają zafundować swoim sympatykom piłkarze Hetmana? – Po trzech kolejnych zwycięstwach mamy głowy podniesione do góry. Do meczu ze Stalą przystąpimy w bojowej atmosferze, pełni optymizmu, z zamiarem wywalczenia kolejnych trzech punktów – zapewnia Rafał Turczyn, boczny pomocnik zamojskiego zespołu.

Nasi piłkarze znają swoją wartość, ale żaden z nich nie lekceważy lidera czwartoligowej tabeli. – Po wynikach, uzyskanych do tej pory przez Stal, można się domyślać, że to solidny przeciwnik, potrafiący strzelać gole. To będzie dla nas trudny mecz. Wygra ta drużyna, która popełni mniej błędów. Naszym atutem z pewnością będzie własny stadion oraz licznie zgromadzona na nim publiczność. Liczymy na wysoką frekwencję i doping swoich kibiców. Postaramy się narzucić rywalom swój styl gry. Konsekwentnie będziemy realizować założenia taktyczne, które nakreśli nam trener Krzysztof Rysak. Nikt z nas nie będzie odstawiał nogi. Powalczymy o pełną pulę. Po to przez cały tydzień ciężko pracujemy na treningach, żeby to uwieńczyć na koniec tygodnia wygraną – mówi Rafał Turczyn.

Interesująco zapowiada się także mecz w Chełmie dwóch spadkowiczów z III ligi – Chełmianki z Tomasovią Tomaszów Lubelski. – Tomasovia w meczu z nami pokazała, że jej atutem jest zgranie. Zespół ten od kilku sezonów gra w zbliżonym składzie. Zmieniają się w nim tylko pojedyncze ogniwa. W drużynie z Tomaszowa jest dużo młodych, ale ambitnych i dobrze wyszkolonych piłkarzy. Do tego dochodzi doświadczony Ireneusz Baran. Tomasovia na boisku w Chełmie będzie szukała swojej szansy nie tylko w stałych fragmentach gry, ale także w akcjach. Grając przeciwko Górnikowi II Łęczna i nam pokazała, że potrafi strzelać gole – twierdzi Rafał Turczyn.

Zdaniem naszego piłkarza, wynik spotkania w Chełmie nie będzie istotny dla Hetmana. – To sprawa drugorzędna, ponieważ musimy się skupiać na sobie, a nie patrzeć na przeciwników. Mamy wygrywać w każdym meczu i nie interesować się tym, co robią za naszymi plecami rywale. jeśli już koniecznie muszę się zabawić w typera, to stawiam na Chełmiankę. Zespół z Chełma jednak zwycięży, ale po ciężkim boju – przewiduje Rafał Turczyn.

Ciekawa – według Rafał Turczyna – będzie także potyczka na Wieniawie, gdzie Lublinianka podejmie Ładę 1945 Biłgoraj. – Lublinianka to drużyna po przejściach, natomiast Łada skutecznie punktuje od początku sezonu. Spodziewam się remisu po interesującej rywalizacji – mówi Rafał Turczyn.

 

PROGRAM 4 KOLEJKI ROZGRYWEK LUBELSKIEJ IV LIGI

sobota, 20 sierpnia 2016

Górnik II Łęczna – Powiślak Końskowola (godz. 17)
Hetman Zamość – Stal Kraśnik (godz. 17)
Kłos Gmina Chełm – POM Iskra Piotrowice (godz. 17, w Rożdżałowie)
Kryształ Werbkowice – Włodawianka Włodawa (godz. 17)
Lublinianka Lublin – Łada 1945 Biłgoraj (godz. 11)

niedziela, 21 sierpnia 2016

Chełmianka Chełm – Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 15)
Lewart Lubartów – Lutnia Piszczac (godz. 17)
Polesie Kock – LKS Milanów (godz. 17)
Victoria Żmudź – Unia Hrubieszów (godz. 17)

MaSzt
piątek, 19 sierpnia 2016