Tradycyjnie po meczu trener Krzysztof Rysak ocenił postawę piłkarzy Hetmana Zamość. Najwyższą notę za występ przeciwko Stali Kraśnik otrzymał Szymon Solecki. Wysoko w oczach zamojskiego szkoleniowca, który – trzeba przyznać, jest dość hojny w ocenie swoich podopiecznych – punktowali Patryk Kierepka, Bartłomiej Mazur i Rafał Turczyn. Przypominamy, że wystawione przez trenera noty są w skali od zera do sześciu.

Patryk Kierepka – 5 punktów

Zaliczył kilka udanych interwencji. W pierwszej połowie powinien lepiej wprowadzać piłkę do gry. Zwróciłem mu na to uwagę w przerwie, dlatego w drugiej części spotkania robił to już dokładnie. Absolutnie nie ponosi winy za utratę bramki. Źle ustawili się nasi obrońcy. Patryk nie miał nic do powiedzenia przy strzale Emila Zielińskiego.

Łukasz Bubeła – 3,5

Dostał trudne zadanie ograniczenia pola działania Daniela Szewca i wyłączenia lewego skrzydła Stali z gry. Z zadań defensywnych wywiązywał się poprawnie, choć w sytuacji, gdy straciliśmy gola, powinien lepiej się zachować. Nie trafił w piłkę, więc rywale ją przejęli i uzyskali przewagę liczebną w akcji. Jego działania ofensywne można było policzyć na palcach jednej ręki. Więcej od niego wymagam.

Szymon Solecki – 5,5

Zasłużenie wybraliśmy go piłkarzem meczu. Dostał w nagrodę kosz słodyczy od sponsora. Powstrzymywał większość ataków Stali. Przecinał mnóstwo podań, wygrywał wiele pojedynków, zwłaszcza główkowych. Prezentuje wysoki poziom od początku sezonu.

Bartłomiej Mazur – 4,5

Również zagrał bardzo solidnie w defensywie, potrafił także poderwać drużynę do ataku. Wygrał wiele pojedynków. Niepotrzebnie zbyt często wchodził „na raz”, dlatego koledzy z drużyny musieli go asekurować. W drugiej połowie znalazł się w sytuacji strzeleckiej. Po jego strzale zawodnik Stali zagrał piłkę ręką. Sędzia nie odważył się odgwizdać „jedenastki” kilka minut po tym, jak strzeliliśmy gola z karnego. Nagranie udowadnia naszą rację. Także związkowy obserwator, który oglądał zapis, przyznał, że należał nam się drugi rzut karny.

Dawid Daszkiewicz – 4

Oceniam jego występ pozytywnie, ale mam zastrzeżenia do jego gry w ofensywie. Powinien więcej dawać z siebie na połowie przeciwnika. Częściej podłączać się do akcji ofensywnych i dośrodkowywać piłkę na pole karne. W defensywie zawsze był dobrze ustawiony. Przecinał podania, potrafił dobrze asekurować kolegów z zespołu.

Rafał Turczyn – 4,5

„Boniek” poniżej pewnego poziomu nie schodzi od początku sezonu. Jak zwykle harował od jednej szesnastki do drugiej. Rywale wyjątkowo skupili się na nim. Podwajali jego krycie. Nie dawali mu rozwinąć skrzydeł, odcinając od podań. Zbyt słabo wspierali go koledzy z drużyny, zwłaszcza przez Łukasza Bubełę, za mało w jego strefę wchodził Anton Lucyk.

Hubert Czady – 4

Miał za zadanie kreować grę naszego zespołu. Nie polega to na długim posiadaniu i prowadzeniu piłki, tylko na jak najszybszym zagrywaniu jej do skrzydłowych oraz napastnika i szukaniu na boisku wolnej przestrzeni. Brakowało tego w jego grze, bo Stal była bardzo uważna w obronie i skutecznie przecinała jego podania. Więcej spodziewałem się po jego występie.

Łukasz Kamiński – 4

W pierwszej połowie grał skutecznie. Utrzymywał się przy piłce. Dzielił ją raz na lewo, raz na prawo. Oddał bardzo ładny strzał z rzutu wolnego. Bramkarz Stali Kacper Skrzypek koniuszkami palców sparował piłkę za bramkę. W drugiej połowie „Kamyk” był mniej widoczny. Wymagam od niego znacznie więcej, zwłaszcza w kwestii dobrej współpracy z bocznymi pomocnikami i napastnikiem.

Anton Lucyk – 3,5

Było mało widoczny. Na początku występował na pozycji środkowego pomocnika, a po zejściu z boiska Damiana Otręby przesunąłem go na lewą pomoc. Za słabo współpracował z bocznymi pomocnikami i Oleksijem Rodewiczem. Niezbyt kreatywny był także po przejściu na lewe skrzydło.

Błażej Omański – 3

Został wprowadzony do gry w 73 minucie. I zrobił swoje. Zabłysnął przede wszystkim tym, że zainicjował kluczową w meczu naszą akcję. Po jego dośrodkowaniu obrońca Stali zagrał piłkę ręką, a sędzia odgwizdał karnego. Błażej musi częściej odpowiednio szeroko ustawiać się przy linii bocznej boiska, by być gotowym na przyjęcie piłki i rozegranie akcji na skrzydle.

Damian Otręba – 3

Grał tylko do 41 minuty. Znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, gdy dostał piłkę od Łukasza Kamińskiego. Niestety, strzelał z ostrego kąta. Szkoda, że nie zagrał piłki do lepiej ustawionego przed bramką rywala Antona Lucyka. Kontuzja biodra spowodowała, że został wyłączony nie tylko z dalszej części tego meczu, ale także z treningów w tym tygodniu. Mam nadzieję, że będzie już w pełni sprawny do mojej dyspozycji w niedzielnym meczu z Powiślakiem Końskowola, bo to wartościowy zawodnik, potrafiący wygrać pojedynek z rywalem i znaleźć się w sytuacji podbramkowej.

Maciej Markowski – 3,5

Wszedł do gry pod koniec pierwszej połowy. Dostał zadanie uporządkowanie naszej gry w środkowej strefie boiska. Po jego wejściu Hubert Czady poszedł na „dziesiątkę”, a Anton Lucyk – na lewą pomoc. Niezbyt dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków. Mógł strzelić gola półprzewrotką z jedenastu metrów. To była stuprocentowa sytuacja. Dziwiłem się po meczu, że wszyscy zwrócili uwagę na okazje Daniela Szewca i Filipa Drozda, a obojętnie przeszli wobec sytuacji „Mańka”. Szkoda, że ten nie zdecydował się na strzał z woleja wewnętrzną częścią stopy. Dziś na treningu będziemy oglądali zapis wideo tego meczu. Omówię z nim tę sytuację.

Oleksij Rodewicz – 3,5

Wykonał bardzo pewnie i precyzyjnie stały fragment gry, czyli rzut karny. Niecelnie główkował z dogodnej pozycji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Taką sytuację powinien wykorzystać. Nie błyszczał w tym meczu. Został kompletnie wyłączony z gry przez środkowego obrońcę Stali, Damiana Pietronia. Za mało był mobilny, rzadko zagrywał piłkę „na ścianę” do kolegów, powinien prowokować rzuty wolne. To był jego słaby występ.

 

PUNKTACJA PO CZTERECH MECZACH

20 punktów – Szymon Solecki
19,5 – Rafał Turczyn
19 – Bartłomiej Mazur
18,5 – Patryk Kierepka, Oleksij Rodewicz
18 – Dawid Daszkiewicz, Łukasz Kamiński
17 – Hubert Czady
16 – Łukasz Bubeła, Damian Otręba
15,5 – Maciej Markowski
14,5 – Anton Lucyk
9 – Błażej Omański
2 – Łukasz Fidler
1 – Patryk Czarniecki, Przemysław Dębicki, Adrian Goch, Norbert Myszka, Szymon Płotnikiewicz

MaSzt
czwartek, 25 sierpnia 2016