Mówi się, że do trzech razy sztuka. Po dwóch nieudanych próbach tym razem awans mógłby odebrać nam chyba tylko… koniec świata!  Biało-zielono-czerwoni pewnie zmierzają do celu, „połykając” po drodze kolejnych rywali. Czy w sobotę przy Królowej Jadwigi 8 wystrzelą korki od szampanów? To wielce prawdopodobne, a jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia jest zwycięstwo z Lublinianką. Początek meczu o godz. 17.00.

1-DSC_0475

Nasz najbliższy rywal jest wiceliderem tabeli, a na dodatek jedynym zespołem, który zdołał pokonać Hetmana w tegorocznym sezonie. Jesienią gospodarze wygrali na Wieniawie 2:1 (Bednara 7, Milcz 90+3  – Kycko 74 -z karnego).

– Przegraliśmy ten mecz na własne życzenie i byliśmy na siebie wściekli. Na szczęście przychodzi pora na rewanż. Tym razem już podobnych błędów nie popełnimy. Tym bardziej, że zwycięstwo daje nam upragniony awans – zapewniają zgodnie zawodnicy Hetmana przed sobotnim starciem.

1-DSC_0476

Zdaniem trenera, na pojedynek z Lublinianką biało-zieloni-czerwoni są gotowi piłkarsko i mentalnie.

– Spotkanie w Werbkowicach kosztowało nas wiele sił, ale to dobrze. Dzięki temu mogliśmy sprawdzić, na ile potrafimy reagować w trudnych sytuacjach. Budowaliśmy zespół nie tylko pod względem jakości czysto piłkarskiej, ale także charakteru. Wcześniej żaden zespół nie potrafił zmusić nas do tego, żebyśmy pokazali, na ile jesteśmy mocni mentalnie. Kryształ spowodował, że trzeba było pokazać prawdziwy charakter i zdaliśmy ten egzamin. Pod tym względem taki mecz był nam bardzo potrzebny – powiedział trener Jacek Ziarkowski. – Prosto z Werbkowic zawodnicy udali się na basen, gdzie przeszli odnowę biologiczną. Fizycznie w sobotę powinno więc być wszystko w porządku.

1-DSC_1249

Bardzo możliwe, że do składu wrócą Rafał Turczyn, Michał dudek i Przemysław Żmuda. Z powodu urazu zabraknie natomiast Dawida Skoczylasa.

Przy okazji pojedynku z Lublinianką władze naszego klubu przygotowały również niespodzianki dla kibiców.

– Przed meczem w kasach za cegiełkę o symbolicznej wartości 5 zł będzie można nabyć 20-stronicowy biuletyn „Hetman Wielki Koronny”, w którym znajdzie się wiele ciekawych informacji na temat naszego klubu. Po meczu w sprzedaży pojawią się też do nabycia plakaty formatu A-3 ze zdjęciem drużyny – mówi wiceprezes Hetmana Tomasz Sak.

– Jestem pewien, że w sobotę o 17.00 warto pojawić się na stadionie OSiR i razem z nami cieszyć się z awansu Hetmana do trzeciej ligi – wtóruje mu prezes Adam Adamczuk. Serdecznie zapraszamy!

zajawka hetman