Już w środę o 17.00 zagramy w Hrubieszowie z miejscową Unią w ramach Finału Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN.

Nasz przeciwnik to lider zamojskiej klasy okręgowej i wiele wskazuje, że jest to zespół, który w przyszłym sezonie zagra w czwartej lidze. Po 24 kolejkach Unia ma 61 punktów i o 8 punktów wyprzedza Grom Różaniec. Najlepszymi strzelcami w drużynie naszego rywala są: Eugene Grui – 18 bramek i Mateusz Oleszczuk – 15 bramek.

1-Unia-Górnik 1 038-001

 

W drodze do finału Hetman pokonał u siebie Kryształ Werbkowice 2:1 i na wyjeździe Grom Różaniec 6:1. Biało – niebiescy wygrali natomiast z Andorią Mircze 5:1, z Huczwą Tyszowce 3:0 (vo) i z Tomasovią (1:0).

W barwach zespołu z Hrubieszowa mamy kilku „starych znajomych”. Trenerem zespołu jest Dariusz Herbin, bramkarzem Kamil Tomczyszyn, a w pomocy gra Łukasz Kamiński. Warto przypomnieć, że w ubiegłym sezonie Unia sensacyjnie zdobyła Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, pokonując w finale trzecioligowe Orlęta Radzyń Podlaski 1:0. W kolejnej rundzie do Hrubieszowa zawitał natomiast Górnik Zabrze.

– Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Puchar rządzi się swoimi prawami, o awansie decyduje tylko jeden mecz, więc musimy być skoncentrowani. Zespół z Hrubieszowa pokazał w ubiegłym roku, że stać go na wiele. Władze klubu i kibice wymagają od nas wygranej i awansu na kolejny szczebel rozgrywek pucharowych, a my chcemy spełnić te oczekiwania – zapowiada trener Jacek Ziarkowski.

Sędzią głównym spotkania będzie Paweł Tucki. Na liniach pomagać mu będą Piotr Burak i Marcin Kluk.

Zwycięzca spotkania Unia – Hetman zmierzy się z wygranym z pary Bizon Jeleniec (klasa okręgowa Biała Podlaska) – Orlęta Radzyń Podlaski. W drugim półfinale wojewódzkim Chełmianka zagra z Motorem Lublin.

1-DSC_0979

Zgodnie z komunikatem Wydziału Gier LZPN starcia półfinałowe zostaną rozegrane między 22 maja a 5 czerwca, a gospodarzami będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych.

 

KS Hetman Zamość, fot. Kronika Tygodnia