Liga nabiera przyśpieszenia i już w środę (1. maja) o 16.00 w ramach 23 kolejki rozgrywek IV ligi (gr. lubelska) Hetman zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Mecz zapowiada się interesująco z kilku powodów.

Zacznijmy od tego, że spotykają się dwa najlepsze zespoły wiosną. Biało-zielono-czerwoni mają na koncie komplet 18 pkt. (29:3), zaś nasz najbliższy rywal w sześciu meczach zdobył 15 pkt. (18:7).  Kolejna kwestia to dobry bilans domowych meczów Kryształu. Zespół z Werbkowic ostatni raz przegrał u siebie 20 października z Górnikiem II Łęczna (0:2). W kadrze naszego najbliższego przeciwnika są gracze związani z Hetmanem jak Bartłomiej Mazur, Błażej Omański i Michał Luterek. Najskuteczniejszym zawodnikiem Kryształu jest Adrian Wołoch – 10 bramek. 2 gole ma na koncie jego brat – Krystian. Obaj zawodnicy reprezentowali w przeszłości AMSPN Hetman Zamość.

Z pewnością smaczku dodaje rywalizacji dodaje także postać Piotra Welcza, który przez dwa lata pełnił funkcję dyrektora sportowego w Hetmanie. Jak więc widać jest wiele powodów, żeby jutrzejsze popołudnie spędzić na stadionie w Werbkowicach. Tym bardziej,  że w końcu ma wyjrzeć słońce.

1-Hetman - Kryształ 3 367

– Przestrzegam przed takim myśleniem, że pojedziemy do Werbkowic i łatwo zgarniemy kolejne punkty. Spodziewam się bardzo zaciętego meczu, w którym nie będzie mowy o odstawianiu nogi. Mamy oczywiście swój pomysł na to spotkanie, znamy dobrze rywali, ale derby zawsze wyzwalają w zawodnikach dodatkowe pokłady ambicji – mówi trener Jacek Ziarkowski, licząc na czternaste z rzędu zwycięstwo swojego zespołu.

W podobnym tonie wypowiada się trener gospodarzy.

– Myślę, że bez względu na wynik kibice zobaczą dobry mecz. Na konfrontację z Hetmanem nie musiałem absolutnie nikogo motywować. Przyjeżdża do nas lider, ale my też mamy swoje cele. To musi być ciekawe widowisko. Na koniec powiem, że w odróżnieniu od wcześniejszych gier wyjazdowych Hetmana, w Werbkowicach na zawodników czeka świetna murawa – zapowiada Piotr Welcz.

 Obaj szkoleniowcy zapytani o ewentualne braki kadrowe, odpowiedzieli, że wszystko okaże się w dniu meczu. Jak więc widać, pojedynek w głowach już się zaczął. Spotkanie sędziuje Jakub Bancerz z Lublina.

 1-Hetman - Kryształ 3 193

W rundzie jesiennej górą był Hetman, który wygrał w Zamościu 4:1 (2:1).

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 4:1 (2:1)

Bramki: Kycko (27), Oziemczuk (30), Turczyn (57), Skoczyals (90+1) – Reszczyński (23).

Hetman: Kowalczyk – Byszewski, Dudek, Żmuda, Daszkiewicz, Turczyn (90 Mazurek), Skiba, Skoczylas, Kycko, Oziemczuk, Myśliwiecki (63 Pupeć).

Kryształ: Filipczuk – Wójtowicz, Alokhin, Smiałko, Luterek (80 Paweł Musiał), Nieradko, Mazur (75 Tucki), Jabłoński (60 Rybka), Reszczyński, Pakuła (60 Warecki), Zuchowski (80 Drewniak).