W pojedynku Hetmana Zamość z Bratem Cukrownik Siennica Nadolna piłkarze obu zespołów zapowiadali, że interesuje ich tylko 3 punkty. Już w pierwszej akcji zamościanie mogli pokusić się o bramkę jednak w dobrej sytuacji pomylił się Maciej Nowak. W kolejnych fragmentach spotkania gra toczyła się w środku boiska i nic nie zapowiadało gola. W 15 minucie rzut rożny egzekwował Patryk Miedźwiedź piłka dotarła do Piotra Dajosa, a jego uderzenie zostało zablokowane ręką. Sędzia wskazał na „wapno”, a sam poszkodowany pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Przyjezdni próbowali wyrównać jednak w ich akcjach brakowało pomysłu i dokładności. Najbliżej powodzenia był w 30 minucie Sebastian Suduł jednak jego strzał obronił Jakub Wyłupek. Sześć minut później tuż przed polem karnym sfaulowany został Maciej Nowak. Do rzutu wolnego podszedł Piotr Dajos i precyzyjnym strzałem nie dał szans Jakubowi Grzędzie. W 40 minucie meczu Brat mógł zdobyć kontaktowego gola jednak Aleksander Urbański przegrałpojedynek „oko w oko” z Wyłupkiemi do przerwy Hetman prowadził 2:0. Od początku drugiej połowy ton grze nadawali goście. Dwie dogodne sytuacje miał kapitan przyjezdnych Arnold Kisterdwukrotnie jednak się pomylił. Co nie udało się kapitanowi zrobił SeabstianSuduł, który po podaniu Kistera wygrał siłowy pojedynek z Michałem Herdą i pokonał Wyłupka. W 67 minucie szczęścia próbował aktywny Maciej Nowak jednak jego strzał minął bramkę Grzędy. Trzy minuty później odpowiedzieli goście ale dobrą interwencją po strzale z ostrego kąta popisał się nasz bramkarz. Kolejne dziesięć minut meczu upłynęło bez większych fajerwerków. W 81 goście powinni doprowadzić do wyrównania jednak w idealnej sytuacji nad bramką strzelił Łukasz Stec. W 86 minucie tym razem niecelnie z rzutu wolnego strzelał Piotr Dajos. W doliczonym czasie gry mecz powinien zamknąć Kordian Kozioł jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Hetman „dowiózł” wygraną do końca i odniósł drugie zwycięstwo w sezonie.

Kolejne spotkanie o ligowe punkty Hetman rozegra w najbliższą sobotę a przeciwnikiem zamościan będzie Świdniczanka Świdnik Mały.

Hetman Zamość – Brat Cukrownik Siennica Nadolna 2:1 (2:0)

Bramki: Dajos (15’36’) Suduł (53’)

Hetman: Wyłupek – Gierowski , Bator, Herda, Dajos, Nowak, Miedźwiedź (70′ Kozioł), Janicki, Wójcik (90′ Szura), Sienkiewicz, (62′ Drobik) Gałka (70′ Łapiński)

Brat: Grzęda – Ignaciuk, D. Mazurek,Stec,Malinowski, Płatek (75′ Chwaszcz),Kister, Kowalczyk, Suduł, Kniażuk, Urbański.

Żółte kartki: Dajos, Wójcik – Ignaciuk, Malinowski

Sędziował: Rowiński (Lublin)