Spotkanie w Tyszowcach pomiędzy Huczwą a Hetmanem było już trzecią konfrontacją pomiędzy tymi zespołami w bieżącym sezonie. Na początku inicjatywę starał się przejąć zespół Hetmana. Aktywny na boisku był Mateusz Wójcik, ale jego strzały nie bez trudu dwukrotnie obronił Marcin Perdun. Gospodarze mogli objąć prowadzenie po strzale Adama Niderli, jednak piłka minęła słupek bramki Jakuba Wyłupka. W 25. minucie dośrodkowanie gospodarzy z rzutu wolnego zatrzymało się na słupku bramki Hetmana, a do piłki pierwszy dopadł Mateusz Materna i dał prowadzenie miejscowym. Hetman próbował odpowiedzieć jeszcze przed zakończeniem pierwszej odsłony, jednak albo akcjom brakowało wykończenia, albo na wysokości zadania stawał bramkarz Huczwy.

Drugie 45 minut zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Ryska, co udokumentowali w 54. minucie. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Damianie Ziółkowskim, a sam poszkodowany pewnym strzałem pokonał golkipera Hetmana. Zespół z Tyszowiec jak najszybciej starał się podwyższyć prowadzenie, jednak to Hetman w 60. minucie cieszył się z gola. Piłkę na skrzydle wywalczył Oliwier Drobik, którego dośrodkowanie przejął obrońca gospodarzy, jednak niedokładnie wybitą piłkę przejął Michał Herda i dokładnym strzałem z narożnika pola karnego umieścił ją w siatce. W kolejnych minutach swoich szans najpierw nie wykorzystał Damian Ziółkowski, a po stronie Hetmana bliski wyrównania był Bartłomiej Sienkiewicz. Pomimo starań zamościan, nie zdołali oni doprowadzić do wyrównania i trzy punkty zostały w Tyszowcach.

Kolejny mecz o ligowe punkty Hetman rozegra w Zamościu, kiedy to zmierzy się z Gromem Różaniec.

Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość 2:1 (1:0)

Bramki: Herda (60’) Materna (25’) Ziółkowski (54’).

Hetman: Wyłupek – Herda, Bator(46′ Łapiński), Gierowski, Łaska, Szura (74′ Kozioł), Dajos, Nowak (60′ Maziarka), Kaznokha, Drobik (65′ Sienkiewicz), Wójcik.

Huczwa: Perdun, Szatała, Ścibior, Materna, Dworak, Gęborys, Krosman, Lis, Niderla, Ziółkowski, Cielebąk.

Żółte kartki: Herda – Lis, Ziółkowski, Niderla, Cielebąk.

Sędziował: Kawiński (Chełm).

Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość 2:1 (17.10.2021)
Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość 2:1 (17.10.2021)
Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość 2:1 (17.10.2021)
Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość 2:1 (17.10.2021)
Huczwa Tyszowce – Hetman Zamość 2:1 (17.10.2021)