Hetman – Start 1:1

06/11/2021

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Hetmanem a Startem Krasnystaw. Zamościanie nieźle weszli w mecz i już w 14. minucie mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia, jednak Piotr Dajos z rzutu karnego obił słupek bramki gości,. Pięć minut później po stronie Startu odpowiedział Dominik Skiba, ale strzelił nad bramką. Hetman nie składał broni i po szybkiej kontrze mógł objąć prowadzenie, jednak Mateusz Wójcik pospieszył się ze strzałem. Zamościanie dopięli swego pod koniec pierwszej odsłony meczu. Wójcik podaniem wypatrzył Sebastiana Łapińskiego, który minął niczym tyczki dwóch obrońców Startu i pokonał Krzysztofa Janika.

Piłkarze Hetmana dobrze weszli także w drugą połowę, ponieważ kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie bliski zdobycia bramki był Patryk Miedźwiedź, ale piłka po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego wylądowała na poprzeczce. Z kolei Start próbował strzałami z dystansu zaskoczyć Jakuba Wyłupka, ale próbę m.in. Dawida Sołdeckiego pewnie wybronił golkiper Hetmana. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kryspina Florka i gdy wydawało się, że to ułatwi zdobycie trzech punktów Hetmanowi, w 78. minucie sędzia podyktował rzut karny dla podopiecznych Marka Kwietnia. Tym razem z „wapna” nie pomylił się Dawid Sołdecki i jak się okazało, było to trafienie ustalające wynik spotkania.

Następne spotkanie Hetman rozegra 11 listopada ze Stalą w Kraśniku.

Hetman Zamość – Start Krasnystaw 1:1 (1:0)

Bramki: Łapiński (34′), Sołdecki (78′ – z rzutu karnego).

Hetman: Wyłupek – Bator, Łaska, Łapiński, (82′ Nowak) Herda (85′ Gałka), Dajos , Miedźwiedź (71′ Gierowski), Kaznokha, Drobik, Sienkiewicz, Wójcik.

Żółte kartki: Miedźwiedź – Chariasz, Skiba, Florek, Czochrowski.

Czerwona kartka: Florek.

Sędziował: Bancerz (Lublin).