Po rozstaniu z Hetmanem w grudniu 2019 roku Jacek Ziarkowski wrócił w sobotę do Zamościa w roli szkoleniowca Kryształu Werbkowice. Jego zespół już w pierwszej akcji meczu zaskoczył zamościan i szybko wyszedł na prowadzenie. Naciskany przez Damian Otrębę Sebastian Łapiński stracił piłkę, dograł do Stanisława Rybki, a ten pewnym strzałem pokonał Filipa Ochala. W 4. minucie było już 2:0. W roli głównej znów wystąpiła dwójka Otręba i Rybka. Pierwszy zaliczył asystę numer dwa, a Rybka swoje drugie trafienie. Hetman mógł złapać kontakt w 11. minucie, jednak obrońcy gości w ostatniej chwili uprzedzili Oliwera Maziarkę. W 18. minucie po centrze z rzutu rożnego piłkę głową do Otręby zgrał Grzegorz Mulawa, a ten bez problemu umieścił ją w siatce i było już 3:0 dla gości. Chwilę później mogła paść czwarta bramka, jednak z rzutu karnego po faulu Patryka Miedźwiedzia pomylił się Rybka.

W drugiej połowie Kryształ mając korzystny rezultat, niespecjalnie forsował tempo, z kolei Hetman dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu. W 58. minucie skrzydłem ładnie przedarł się Bartłomiej Sienkiewicz i po dobrym dośrodkowaniu Maziarka nieznacznie minął się z piłką, próbując uderzenia „szczupakiem”. Cztery minuty później do akcji podłączył się Łapiński, który otrzymał dobre podanie zwrotne, jednak jego strzał nieznacznie minął słupek bramki strzeżonej przez Roberta Suchodolskiego. Niestety, odpowiedź gości była bardzo konkretna. W 62. minucie z prostopadłego podania Rybki skorzystał Mateusz Oleszczuk i w sytuacji „sam na sam” pokonał Ochala. Zamościanie starali się zniwelować przewagę Kryształu, jednak ich akcjom brakowało wykończenia. Swoje starania udokumentowali w 88. minucie, kiedy honorowe trafienie zaliczył Maciej Nowak, przyjął piłkę w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonał Suchodolskiego.

Okazja na powiększenie dorobku punktowego w najbliższą niedzielę, kiedy Hetman w meczu wyjazdowym zmierzy się z Igrosem Krasnobród.

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 1:4 (0:3)

Bramki: Nowak (88′) – Rybka (1′, 4′), Otręba (18′), Oleszczuk (62′).

Hetman: Ochal – Gierowski, Dajos, Bator, Łapiński, Nowak, Miedźwiedź, Maziarka, Sienkiewicz, Gałka, Wójcik (80′ Janicki).

Kryształ: Suchodolski – Wanarski, Mulawa, Wójtowicz (75′ Sąsiadek), Borys, Otręba (46′ Reszczyński), Grzęda (63′ Sas), Pupeć (46′ Wołoch), Jarosz, Rybka, Omański (46′ Oleszczuk).

Żółte kartki: Łapiński, Miedźwiedź.

Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 1:4 (18.09.2021)