Piłkarze Hetmana bardzo szybko „ustawili” sobie spotkanie pucharowe z Omegą Stary Zamość. Już w 8. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartłomieja Sienkiewicza na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Patryk Miedźwiedź i było 1:0. Dwie minuty później skrzydłem uciekł Oliwier Drobik, który zagrał w pole karne, gdzie futbolówkę przejął Oliwer Maziarka, ale jego uderzenie wylądowało na słupku. Do piłki dopadł jednak Sienkiewicz i podwyższył na 2:0. Miejscowi próbowali odpowiedzieć strzałem z rzutu wolnego, ale pewną interwencją popisał się Jakub Wyłupek. Najlepszą sytuację gospodarze stworzyli na kwadrans przed końcem pierwszej połowy spotkania, jednak szarżującego napastnika ze Starego Zamościa ponownie zatrzymał golkiper Hetmana.

W drugiej połowie zamościanie w pełni kontrolowali przebieg meczu, specjalnie nie forsując tempa. Z kolei podopieczni Pawła Lewandowskiego szansę na  kontaktowego gola zaprzepaścili w 70. minucie, gdy po centrze z rzutu rożnego uderzenie piłki głową poszybowało obok bramki Hetmana. Nasz zespół mógł podwyższyć prowadzenie dwie minuty później. Akcję zainicjował Mykhailo Kaznokha, który zagrał na skrzydło do Drobika, a do dośrodkowanej piłki odbitej rykoszetem w polu karnym dopadł Maciej Nowak, jednak jego strzał obronił Krzysztof Hadło. W końcówce spotkania na boisku nie działo się już zbyt wiele ciekawego i Hetman w pełni zasłużenie awansował do ½ finału Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem zamościan w kolejnej rundzie będzie Huczwa Tyszowce, spotkanie zostanie rozegrane 15 września o godz. 16:00 w Zamościu.

Omega Stary Zamość  – Hetman Zamość 0:2 (0:2)

Hetman: Wyłupek – Herda, Bator, Gierowski, Kaznokha, Dajos, Nowak, Drobik, Miedźwiedź, Maziarka (82′ Janicki), Sienkiewicz (69′ Wójcik)

Omega: Hadło – P. Tchórz, Mikulski, Mazur, Bubeła (Sz. Dyrkacz), Bojar (76′ Goch), Maciejewski (62′ Pieczykolan), Baran, Olech, Nizoł, Dywański (62′ Maziarczyk), Samulak

Żółte kartki: Dajos, Miedźwiedź, Herda – Bojar

Sędziował: Chmura (Zamość)

Omega Stary Zamość  – Hetman Zamość 0:2 (07.09.2021)