Przed spotkaniem z Kłosem Patryk Miedźwiedź zapowiadał, że dla Hetmana jest to mecz z gatunku tych za sześć punktów. Nasi piłkarze wzięli sobie to do serca, bo już w 8. minucie prowadzili 1:0. Po dwójkowej akcji Adriana Gierowskiego i Mateusza Wójcika, ten drugi sprytnie wrzucił piłkę za obrońców, na co tylko czekał Przemysław Gałka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Chełmianie ruszyli do odrabiania strat, czego efektem było wyjście Piotra Adamskiego sam na sam z Filipem Ochalem, jednak pomocnik gości zmarnował tę dogodną sytuację. Do końca pierwszej połowy Hetman mądrze bronił dostępu do własnej bramki i nie powtórzyła się sytuacja, kiedy zamościanie po szybkim objęciu prowadzenia zaraz potem tracili gole.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się dla biało-zielono-czerwonych tak samo dobrze jak pierwsza, a w dodatku miała tych samych bohaterów. W 50. minucie Piotr Dajos uruchomił podaniem z pierwszej piłki Wójcika, ten dostrzegł Gałkę, który strzałem z dystansu po raz drugi pokonał Łukasza Kozłowskiego. Po stracie bramki z gości wyraźnie zeszło powietrze, a Hetman nie zwalniał tempa. W 61. minucie Bartłomiej Sienkiewicz zbiegł z piłką do środka i uruchomił Wójcika, który strzałem po krótkim rogu podwyższył wynik na 3:0. Wynik spotkania w 69. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Sebastiana Łapińskiego ustalił strzałem głową Mykhailo Kaznokha.

Cieszą pierwsze trzy punkty i cieszy również postawa bloku defensywnego z młodym golkiperem w bramce, dzięki którym Hetmanowi po raz pierwszy od dłuższego czasu udało się zachować czyste konto. Za tydzień jednak zamościanie przystąpią do znacznie trudniejszego sprawdzianu, mierząc się na wyjeździe z Granitem Bychawa.

Hetman Zamość – Kłos Gmina Chełm 4:0 (1:0)

Bramki: Gałka (8′, 50′), Wójcik (61′), Kaznokha (69′).

Hetman: Ochal – Herda, Bator, Gierowski, Łapiński, Kaznokha, Dajos (82′ Janicki), Sienkiewicz (75′ Drobik), Wójcik (65′ Maziarka), Miedźwiedź (75′ Nowak), Gałka (82′ Kozioł).

Kłos: Kozłowski – Jabłoński, E. Poznański (80′ Gierczak), Rutkowski, Leśniak, K. Rak, Krawiec (46′ J. Rak), Adamski (68′ P. Poznański), Fornal, Drzewicki (65′ Dąbrowski), Kuśmierz (46′ Mazur).

Żółte kartki: Herda, Bator – Poznański.

Sędziował: Jarosław Wieleba (Lublin).

Hetman Zamość – Kłos Gmina Chełm 4:0 (04.09.2021)