Przed meczem zarówno Hetman jak i Granit zapowiadał walkę o komplet punktów. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych Łukasza Gieresza. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa gry piłkę na szóstym metrze otrzymał Łukasz Strug i strzałem po ziemi pokonał Jakuba Wyłupka. Zamościanie mogli bardzo szybko doprowadzić do wyrównania, gdy zespołową akcję wykończył Mykhailo Kaznokha, jednak jego strzał zablokowali defensorzy gospodarzy. W końcowych fragmentach pierwszej połowy żadna ze stron nie potrafiła zmienić rezultatu i po pierwszych 45 minutach Granit prowadził 1:0.

Początek drugiej odsłony spotkania to wymiana ciosów z obydwu stron. Gospodarze atakowali, jednak i zamościanie stwarzali sobie sytuacje, jednak w ich akcjach brakowało wykończenia. Niestety, w 61. minucie znów dał o sobie znać najlepszy strzelec hummel IV ligi, któremu po dośrodkowaniu ze skrzydła pozostało tylko dołożyć stopę i umieścić piłkę w siatce. Pięć minut później blisko kontaktowego gola był Hetman, jednak Kaznokha po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył niecelnie. W 69. minucie było już 3:0 dla piłkarzy Bychawy. Wyłupek sfaulował w polu karnym, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Szymala. Hetman nie składał jednak broni i na kwadrans przed końcem meczu najprzytomniej w polu karnym zachował się Oliwier Drobik, a na tablicy wyników było 3:1 dla Granitu. Dosłownie chwilę później zamościanie mogli załapać kontakt, jednak w dogodnej sytuacji pomylił się Oliwer Maziarka. W końcówce spotkania ten sam zawodnik stanął przed kolejną szansą, niestety znów bez powiedzenia. Hetman stwarzał kolejne okazje jednak zabrakło skuteczności i to zachowujący więcej zimnej krwi pod bramką przeciwnika Granit sięgnął po 3 punkty.

Kolejnym przeciwnikiem Hetmana będzie Kryształ Werbkowice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 września o godzinie 16:00 w Zamościu.

Granit Bychawa – Hetman Zamość 3:1 (1:0)

Bramki: Strug (14’, 61’), Szymala (69’) – Drobik (75’).

Granit: Toruń – Piwnicki, Brzozowski, Janik (89’ Wolski), Bogusz, Juchna (67’ Sikora), Struk, Szymala, Misztal (83’ Rzeźnik) Pęcak (76’ Cyrankiewicz), Strug (88’ Pawelec).

Hetman: Wyłupek – Herda (43’ Nowak), Bator, Gierowski, Łapiński (64’ Drobik) – Dajos, Kaznokha, Sienkiewicz (88’ Janicki), Miedźwiedź – Wójcik, Gałka (75’ Maziarka).

Żółte kartki: Wyłupek –  Sikora, Brzozowski.

Granit Bychawa – Hetman Zamość 3:1 (12.09.2021)