W wygranym przez Hetmana Zamość 5:0 (2:0) meczu z LKS Milanów najwyższą notę w skali od zera do sześciu otrzymał bramkarz Patryk Kierepka. Jego skuteczne interwencje uchroniły zamojską drużynę przed utratą bramki. Trener Krzysztof Rysak przyznał mu za grę 5,5 punktu. W dziesięciu meczach Patryk Kierepka uzbierał już 49,5 punktu. W klasyfikacji na najlepszego piłkarza rundy jesiennej zajmuje jednak drugie miejsce, bo o punkt więcej ma w swoim dorobku Rafał Turczyn, który od początku sezonu nie schodzi poniżej pewnego dość wysokiego poziomu. Poniżej punkty, przyznane zamojskim piłkarzom przez trenera Krzysztofa Rysaka za mecz z ligowym autsajderem, oraz opinie szkoleniowca. Dodatkowo punktacja za mecz z Lutnią Piszczac i klasyfikacja po dziesięciu meczach ligowych.

 

Patryk Kierepka – 5,5 punktu

Trener Krzysztof Rysak: Chociaż graliśmy z najsłabszą drużyną w lidze, to jednak nasz bramkarz kilka razy musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Bronił znakomicie. Wygrał dwie sytuacje sam na sam z rywalami. Bardzo dobrze wychodził do górnych piłek, pewnie chwycił kilka dośrodkowań. Szybko wprowadzał piłkę do gry. Zasłużenie został uznany za najlepszego piłkarza tego meczu.

Bartłomiej Mazur – 5

Zagrał na prawej obronie, choć jego nominalną pozycją jest środek defensywy. Na boku radził sobie równie dobrze. Poprawnie spisywał się w defensywnie. Włączał się do akcji ofensywnych. Skutecznie wspomagał środkowego pomocnika. Strzelił gola.

Szymon Płotnikiewicz – 3,5

Po raz pierwszy w tym sezonie wyszedł na boisko w pierwszym składzie. Popełnił jeden błąd na początku meczu, w efekcie przeciwnik stworzył sobie wtedy groźną sytuację podbramkową. Brakuje mu boiskowego obycia i pewności siebie, ale będzie dostawał ode mnie kolejne szanse, bo jestem przekonany, że będzie robił postępy.

Łukasz Fidler – 4

W przerwie meczu zastąpił Szymona Płotnikiewicza. Wszedł na prawą pomoc, Bartłomiej Mazur został przesunięty do środka obrony, a Łukasz Bubeła – na prawą obronę. Miał za zadanie przede wszystkim grać bardzo ofensywnie. Jak najczęściej dośrodkowywać piłkę na pole karne. Robił to z małą częstotliwością, ale był zaangażowany w grę, nie popełniał błędów.

Szymon Solecki – 4

Zaliczył kilka niedokładnych zagrań i parę błędów w defensywie. Po jednym z takich błędów przeciwnik stworzył sytuację podbramkową. Poza tymi kilkoma wpadkami grał pewnie. Włączał się do naszych poczynań w ofensywie. Widać było jego wielką ochotę do gry i zaangażowanie.

Dawid Daszkiewicz – 4

W obronie był bezbłędny, ale ja od niego wymagam, żeby więcej dawał z siebie w grze ofensywnej. Powinien częściej dublować pozycję prawego pomocnika i lepiej z nim współpracować. Ma do tego predyspozycje, ale musi zwiększyć powtarzalność akcji ofensywnych.

Błażej Omański – 3,5

Zaliczył asystę przy pierwszym golu. Mógł zdobyć bramkę w pierwszej połowie, ale przestrzelił z dogodnej pozycji. Brakowało mu spokoju w grze, jakby za bardzo chciał. Był zaangażowany, wniósł do naszych poczynań sporo ożywienia, jednak brakowało mu dokładności i skutecznego, ostatniego podania.

Łukasz Bubeła – 4

Wszedł do gry na drugą połowę, gdy prowadziliśmy z ostatnią w tabeli drużyną 2:0. Po przerwie chcieliśmy podkręcić tempo gry. Miał za zadanie jak najczęściej włączać się do akcji ofensywnych, ale robił to sporadycznie, choć grał poprawnie.

Łukasz Kamiński – 4

Wraz z Maciejem Markowskim odpowiadał za organizację gry w środkowej strefie boiska. Zbyt często robił to za wolno, czytelnie, a niekiedy nawet nonszalancko. Brakowało mu płynności w rozgrywaniu piłki, częstego wyjścia na pozycję. Momentami powinien lepiej wywiązywać się ze swoich obowiązków. Na szczęście były to tylko fragmenty jego złej gry, wynikającej z tego, że miał zbyt małe wsparcie ze strony kolegów z zespołu, zwłaszcza bocznych pomocników.

Maciej Markowski – 3,5

Grał przez 40 minut w pierwszej połowie. Musiał zejść z boiska, bo doznał kontuzji mięśnia dwugłowego. Powinien być bardziej kreatywny w grze. Miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale ją zaprzepaścił, bo oddał zbyt lekki strzał z odległości około 14 metrów. Powinien być bardziej zaangażowany w rozgrywanie akcji ofensywnych, zwłaszcza z akcentem na skrzydła. Były momenty, że robił to niezbyt często.

Hubert Czady – 3,5

Wszedł do gry w 42 minucie. Miał wnieść świeżość do naszych poczynań, oddawać strzały z dystansu, wygrywać pojedynki z rywalami. Nie w pełni wywiązywał się z powierzonych mu zadań, ale często był przy piłce i dobrze współpracował z Oleksijem Rodewiczem.

Rafał Turczyn – 5

W pierwszej połowie był mniej widoczny. Po przerwie przeprowadził mnóstwo dynamicznych akcji na skrzydle. Dokładnie zagrywał piłkę na pole karne, potrafił się odnaleźć pod bramką przeciwnika. Strzelil gola po błędzie obrońcy.

Damian Kupisz – 4,5

Często pokazywał się partnerom, będąc aktywny w grze bez piłki. Dużo też rozgrywał piłkę. Były jednak momenty, gdy mógł szybciej zagrywać. Niepotrzebnie przetrzymywał piłkę i spowalniał akcje. Strzelił gola, a mógł jeszcze jednego. Był zaangażowany w grę, nie miał przestojów.

Damian Baran – 3

Z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Dochodzi do siebie po kontuzji. Grał na pozycji ofensywnego pomocnika. Zaprezentował się na miarę swoich aktualnych możliwości.

Oleksij Rodewicz – 4,5

Zdobył dwie bramki, a mógł jeszcze ze dwie. W kilku sytuacjach powinien zachować więcej zimnej krwi. Częściej powinien uderzać na bramkę rywala z mniejszą siłą, ale za to z większą precyzją. Zagrał znacznie lepiej niż w poprzednich meczach.

 

Punktacja za mecz z Lutnią Piszczac

Patryk Kierepka – 5 punktów
Łukasz Bubeła – 4,5
Szymon Płotnikiewicz – 2
Bartłomiej Mazur – 5
Szymon Solecki – 5
Dawid Daszkiewicz – 4,5
Rafał Turczyn – 5
Maciej Markowski – 4,5
Łukasz Fidler – 2
Łukasz Kamiński – 5
Anton Lucyk – 4
Błażej Omański – 2
Damian Otręba – 4
Damian Kupisz – 4
Oleksij Rodewicz – 4

 

PUNKTACJA PO DZIESIĘCIU MECZACH

50,5 punktu – Rafał Turczyn
49,5 – Patryk Kierepka
48 – Bartłomiej Mazur
45,5 – Dawid Daszkiewicz
45 – Oleksij Rodewicz
44,5 – Szymon Solecki
42 – Łukasz Bubeła
41,5 – Łukasz Kamiński
40 – Maciej Markowski
37,5 – Hubert Czady
36 – Anton Lucyk
31 – Damian Otręba
30,5 – Błażej Omański
18,5 – Łukasz Fidler
13,5 – Damian Kupisz
11 – Szymon Płotnikiewicz
6 – Damian Baran
4,5 – Patryk Czarniecki*
2 – Karol Bukowski
1 – Przemysław Dębicki, Adrian Goch*, Michał Luterek, Norbert Myszka

*Patryk Czarniecki został wypożyczony do Łady 1945 Biłgoraj, a Adrian Goch – do Unii Hrubieszów.

MaSzt
piątek, 30 września 2016